Jak zrobić bimber z drożdży

Jak zrobić bimber z drożdży

Drożdże są ważną częścią produkcji bimbru. Drożdże rozkładają cukry i wytwarzają dwutlenek węgla. Te związki chemiczne są wykorzystywane do tworzenia alkoholu. Im więcej drożdży znajduje się w zacierze, tym wyższa jest zawartość alkoholu. Jeśli jednak nie masz wystarczającej ilości drożdży, może być trudniej zrobić dobry bimber.

Pierwszym krokiem w robieniu bimbru jest przygotowanie zacieru. Będziesz musiał użyć dużego garnka do gotowania, aby wymieszać cukier i wodę razem. Cukier należy podgrzać do temperatury około 50 stopni Celsjusza. To jest tak, że drożdże mogą przekształcić fermentujące cukry w alkohol. Będziesz również chciał dodać kwasek cytrynowy, aby obniżyć pH. Pomoże to drożdżom szybciej wykonać swoją pracę. Możesz również użyć sody oczyszczonej, aby pomóc w procesie klarowania.

Gdy masz już gotowy zacier, chcesz go dodać do destylatora. Upewnij się, że jest on dobrze wyczyszczony. Potrzebne będzie również urządzenie chłodzące, które pomoże schłodzić zacier. Urządzenie powinno być wyposażone w wejście i wyjście zimnej wody. Należy również upewnić się, że temperatura w urządzeniu jest ustawiona na 150 stopni.

Kiedy zacier jest gotowy, będziesz chciał dodać drożdże do mieszanki. Możesz użyć komercyjnych drożdży lub zrobić własne. Jeśli robisz swoje własne, będziesz chciał użyć szczepu dzikich drożdży. Możesz również użyć drożdży Turbo, aby przyspieszyć proces.

Kiedy drożdże zakończą fermentację, będziesz chciał dodać więcej cukru, aby utrzymać aktywność drożdży. Możesz również dodać węglan wapnia, aby podnieść pH zacieru. Możesz również dodać okruchy krakersów, aby pomóc stłumić pienienie.

Po fermentacji przez trzy do czterech dni, będziesz chciał dodać więcej cukru. Możesz również użyć oleju roślinnego, aby pomóc stłumić pianę. To pomoże Ci stworzyć lepiej smakujący likier.

Po zakończeniu fermentacji zacieru, musisz zdekantować płyn do większego garnka. Usunie to warstwę osadu, a także usunie tlen, który może znajdować się w zacierze. Możesz również dodać kwasek cytrynowy, aby pomóc w spienieniu się płynu. Dodawaj go powoli, ponieważ kwasek będzie się pienił.

Można również dodać bentonit, który jest pipeclay. Możesz kupić bentonit w małych opakowaniach jako żwirek dla kota. Jeśli użyjesz bentonitu, będziesz musiał użyć materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Użycie plastiku mogłoby doprowadzić do wymywania rzeczy do alkoholu.

W zależności od rodzaju bimbru, który robisz, możesz również chcieć postarzyć trunek. Możesz użyć dębowych beczek lub szop do przechowywania trunku. Jeśli planujesz starzenie bimbru, będziesz musiał upewnić się, że trzymasz słoiki i butelki pokryte zwykłymi ręcznikami. Powinieneś również przetestować smak i moc swojego bimbru, zanim podasz go innym.

W przeciwieństwie do tradycyjnej whisky, nie będziesz musiał filtrować swojego bimbru. Dzięki temu zachowasz wszystkie naturalne dobroci, które znajdują się w Twoim trunku. Możesz również podawać swój bimber prosto z butelki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane