Jak zrobić bociana z drewna

Jak zrobić bociana z drewna

W porze suchej bocian zjada ryby i owady. W porze mokrej zjada kraby i żaby. Dorosły bocian drzewny potrzebuje około 520 gramów pokarmu dziennie.

Bociany to duże ptaki brodzące z charakterystyczną głową i nieopierzonymi skrzydłami. Bocian drzewny jest jedynym bocianem w Ameryce Północnej, który zakłada gniazdo i rozmnaża się. Bocian drzewny jest częścią Nearctic biogeographic prowincji, która obejmuje całą Amerykę Północną, Grenlandii i kanadyjskich wysp arktycznych. Jego siedliskiem są słodkowodne lub słonawe tereny podmokłe.

Bocian drzewny lata w sposób szybujący, na przemian klapiąc i szybując. Ma 5 stóp rozpiętości skrzydeł i waży od 4 do 6 funtów. Jest to największy ptak brodzący na świecie. Szyja bociana ma 2 stopy długości.

Samiec bociana drzewnego ma dłuższe nogi i grubsze dzioby. Dziób działa jak szczypce i chwyta ofiarę. Dziób otwiera się i zamyka w ciągu 25 milisekund. Samiec bociana ma około dziewięć cali długości i waży około 7,1 funta. Rachunki samicy bociana mają 7,5 cala długości i ważą około 6,1 funta.

Bociany gniazdują na drzewach na ziemi lub nad wodą. Gniazda wykonane są z giętkich gałązek. Gniazda mają około 6 do 10 cali wysokości i 20 do 25 cali średnicy. Są one budowane w koloniach. Nogi bocianów są białe z powodu defekacji. Gniazdo wykonane jest najczęściej z martwych patyków lub większych, elastycznych gałązek. Jest pokryte zielenią, co pomaga w izolacji gniazda.

Bocian drzewny od 1984 roku znajduje się na federalnej liście gatunków zagrożonych. Jednak w czerwcu 2014 roku został obniżony do statusu zagrożonego. Powodem tej zmiany był list napisany przez Johna Ogdena, konserwatora zabytków i znanego eksperta od bocianów drzewnych. List Ogdena podkreślał potrzebę odtworzenia siedlisk dla bociana drzewnego w rejonie Everglades. US Fish and Wildlife Service, jak również prywatni właściciele gruntów na Florydzie i w Georgii, połączyli siły z państwowymi agencjami ochrony przyrody i grupami ochrony przyrody, aby pracować nad projektem.

Bocian drzewny jest jedynym bocianem, który gniazduje w Stanach Zjednoczonych. Gniazduje w koloniach i buduje duże gniazdo z gałązek w drzewach na ziemi lub nad wodą. W przeszłości populacja gniazdowa bociana drzewnego była największa na Florydzie w Big Cypress National Preserve. Bocian drzewny historycznie występował w Everglades, ale obecnie migruje na północ.

Bocian drzewny nie jest bardzo głośnym ptakiem. Wydaje niskie dźwięki klekotania wokół gniazda. Podczas zalotów bocian wydaje klekotliwy dźwięk. Gdy są młode, bocian wydaje dziobem odgłosy grzechotania. W okresie lęgowym składa od trzech do pięciu jaj. Pisklęta wylatują w ciągu 60-65 dni od wyklucia. Bocian leśny może latać na duże odległości w poszukiwaniu pożywienia.

Bocian drzewny jest największym ptakiem brodzącym w Stanach Zjednoczonych. Jest przede wszystkim mięsożercą, ale zjada również owady i ryby w porze suchej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane