Jak zrobić bimber z wiśni

Jak zrobić bimber z wiśni

Niezależnie od tego, czy szukasz szybkiego i łatwego przybrania koktajlu, czy chcesz podarować smaczny prezent, zrobienie bimbru z wiśni jest proste i łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to dwa składniki i odrobina czasu.

Robiąc bimber z wiśni, możesz zdecydować się na bourbon lub wódkę. Dodatkowo można zrobić bimber z kwaśnych wiśni. Jest to świetny sposób na dodanie ciekawego smaku do nalewki wiśniowej.

Przed rozpoczęciem robienia własnego bimbru, należy wysterylizować słoiki do konserw. Można to zrobić umieszczając słoiki w gorącej kąpieli wodnej lub używając zmywarki. Należy również umyć obręcz słoika przed jego uszczelnieniem. Alternatywnie, można umieścić kawałek papieru woskowego na krawędzi słoika przed uszczelnieniem.

Pierwszym krokiem w robieniu bimbru z czereśni jest opłukanie czereśni. Upewnij się, że usunąłeś pestki z wiśni. Jeśli doły pozostaną, mogą zanieczyścić produkt końcowy. Możesz również namoczyć wiśnie w wanilii, jeśli chcesz. Po usunięciu pestek, możesz użyć ich do zrobienia cukierków wiśniowych.

Wiśnie mogą być przechowywane do roku. Można je również przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Możesz również użyć wiśni do dekoracji lodów. Bimber może być również użyty jako składnik ciast owocowych. Można nawet zrobić gorzką wiśniową lemoniadę. To smaczny napój, który jest idealny na gorący letni dzień. Możesz go podawać z wodą seltzer, sokiem z cytryny i miętą.

Możesz również zrobić bimber z wiśni, zamrażając je w zamrażarce. Dzięki temu zachowają świeżość nawet przez dwa miesiące. Możesz również przechowywać płyn w lodówce lub zamrażarce, aby podawać go z innymi napojami gazowanymi. Możesz nawet posypać nim lody. Możesz również dodać go do sangrii lub białego wina.

Możesz również zrobić bimber w domu, używając ciemnych wiśni. Jeśli wolisz, możesz również użyć pestek z wiśni. Doda to nieco migdałowego smaku. Możesz również użyć wiśni maraschino lub świeżych wiśni do przygotowania napoju. Użycie wiśni o wysokiej zawartości cukru zwiększy wydajność Twojego bimbru.

Po opanowaniu robienia bimbru z wiśni, możesz spróbować zrobić go w słoju mason. Możesz również zrobić go w garnku. Upewnij się tylko, że garnek ma średnią temperaturę, gdy mieszasz cukier i likier. Możesz również dodać aromaty do mieszanki likieru i cukru.

Niezależnie od tego, czy robisz bimber z wiśni na pyszny deser, czy do koktajlu, będziesz się przy tym świetnie bawić. Jest to również świetny prezent dla przyjaciela lub członka rodziny. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoi przyjaciele polubią Twój nowy przepis na bimber, spróbuj zrobić go na próbę. Daj nam znać, jak poszło!

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane