Jak zrobić bimber z jabłek

Istnieją dwa sposoby na zrobienie bimbru z jabłek. Możesz użyć swojego Instant Pot, aby zrobić fundament, a następnie dodać alkohol. Temperatura powinna wynosić około 70 stopni Fahrenheita. Jeśli chcesz szybko zrobić bimber z szarlotki, możesz kupić Apple Pie Moonshine Spice Kit i użyć go zamiast prawdziwych jabłek. Następnie możesz dodać własny kij cynamonowy i cieszyć się domowym jabłkowym “blaskiem”.

Aby zrobić jabłkowy bimber, połącz jabłka z brązowym cukrem lub cydrem, laskami cynamonu i Everclear. Połącz syrop, laski cynamonu i Everclear i pozwól mu ostygnąć. Po ostygnięciu, dodaj wódkę lub jabłkową brandy. Pozostawić do całkowitego ostygnięcia, a następnie przecedzić płyn przez szew. Jeśli wolisz mocniejszy smak, możesz dodać trochę cynamonu do słoików.

Dla wolniejszego przepisu, możesz użyć bimbru jabłkowego. Ten przepis powtarza proces szybkiej wersji, ale używa wolniejszej temperatury. Ważne jest, aby użyć odpowiedniej temperatury, aby alkohol zaczął parować. W przeciwnym razie skończysz z gorzkim bimbrem z szarlotki. Upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rodzaj wódki. Kluczem do udanego bimbru jabłkowego jest znajomość proofa i temperatury twojego alkoholu przed rozpoczęciem.

Aby zrobić bimber jabłkowy, pokrój jabłko na cztery części. Połącz sok jabłkowy z laskami cynamonu, gałką muszkatołową i cukrem. Zagotuj mieszaninę do czterech filiżanek, a następnie dodaj przyprawy. Pozwól jej ostygnąć przed dodaniem reszty składników. Po schłodzeniu, twój jabłkowy bimber jest gotowy do podania! Możesz przechowywać go w szczelnym pojemniku do trzech miesięcy.

Możesz stworzyć bimber jabłkowy używając prostego przepisu, który jest zasadniczo taki sam jak robienie jabłkowego cydru. Różnica polega na metodzie. Podczas przygotowywania przepisu musisz pamiętać, że alkohol jest wysoce łatwopalny i należy obchodzić się z nim ostrożnie. Dlatego używaj odpowiedniego sprzętu ochronnego i postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, aby zapewnić bezpieczny i pyszny domowy bimber. Będziesz zaskoczony tym, jakie to proste!

Jeśli martwisz się o smak alkoholu, możesz przechowywać swój jabłkowy bimber w zamrażarce. Bimber utrzymuje się przez kilka miesięcy w zamrażarce i może być podarowany jako prezent. Można go nawet zamrozić i podawać jako slushy! Dobrze jest pamiętać, że zawartość alkoholu zmniejszy się, a bimber będzie slushy!

Aby zrobić bimber jabłkowy, będziesz musiał ugotować mieszankę jabłek, cukru i lasek cynamonu. Aby uprościć przepis, możesz zastąpić cydr jabłkowy. Możesz również użyć prasy do jabłek, aby wydobyć sok bezpośrednio z owoców. Kiedy mieszanka jest już gotowa, możesz ją przelać do dużego szklanego słoja. Słoik będzie pełnił rolę Twojego naczynia fermentacyjnego. Bimber z jabłek będzie gotowy za około 14 dni.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane