Jak zrobić kokosowy bimber

Jak zrobić kokosowy bimber

Tradycyjnie bimber robi się z whisky, rumu lub alkoholu zbożowego. Można go jednak przyrządzić z wielu różnych składników. Niezależnie od tego, czy robisz go dla siebie, czy dla przyjaciela, bimber kokosowy może być pysznym smakołykiem. Ten aromatyzowany alkohol jest idealny do mieszania z lodami lub możesz go podawać z lodem. W zależności od tego, jak go zrobisz, może przetrwać w Twojej szafce przez wiele tygodni.

Bimber jest produkowany w destylarni, którą możesz zbudować samodzielnie lub kupić. Jeśli posiadasz backcountry still, powinieneś być ostrożny przy przechowywaniu alkoholowego płynu. Najlepiej przechowywać go w chłodnym i suchym miejscu. Możesz również przechowywać go w szklanym słoiku, ale musisz go odpowiednio uszczelnić. Jeśli tego nie zrobisz, alkohol metylowy może się rozszczelnić i wyciec toksynami. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobrze wykonany still.

Najlepszym sposobem na uzyskanie kokosowego smaku do napoju jest zmieszanie go z przyprawami. Na przykład, herbata kokosowa może być wykonana z mieloną gałką muszkatołową lub cynamonem. Jeśli chcesz użyć całych kokosów, rozdrobnij je w robocie kuchennym z tarczą do rozdrabniania. Możesz również użyć świeżych kokosów, ale nie będą one miały takiego samego smaku jak suszone kawałki kokosa.

Jeśli chcesz zrobić rum kokosowy, możesz użyć wódki żurawinowej lub po prostu dodać do rumu odrobinę cukru. Będziesz potrzebował nieco więcej cukru niż w przypadku zwykłego rumu, ale warto podjąć dodatkowy wysiłek. Możesz przechowywać rum w temperaturze pokojowej przez rok lub dłużej. Możesz nawet podawać go z rumem!

Jeśli planujesz serwować ten aromatyzowany likier, najlepiej podawać go w klasycznych szklankach typu Mason jar. Wynika to z faktu, że cukier jest bardzo gorący. Może uszkodzić szklanki, a tego chcesz uniknąć.

Jeśli robisz ten napój jako prezent, rozważ zawinięcie go w serek. Następnie możesz umieścić słoik w chłodnej szafce. W ten sposób rum kokosowy pozostanie świeży przez wiele miesięcy. Rum kokosowy można również wykorzystać do wytrawnych naparów. Jeśli chcesz dodać do niego cukier, możesz wymieszać go z odrobiną wrzącej wody.

Jeśli robisz ten napój dla siebie, możesz chcieć zrobić go w dużych partiach. Smak będzie się rozwijał i dojrzewał z czasem. Możesz rozważyć karafkę o pojemności 72 uncji, jeśli planujesz podać ten napój więcej niż jednej osobie. Możesz go również przygotować bez syropu cukrowego. Jeśli to zrobisz, być może będziesz musiał dostosować czas parzenia. Mieszanie może potrwać do dwóch tygodni.

Aby zrobić najlepszy bimber smakowy, należy użyć najlepszych składników. Możesz znaleźć wiele różnych składników w lokalnym sklepie monopolowym. Możesz również kupić składniki online. Jednak istnieje akcyza w wysokości 21 centów za każdą butelkę wina. To dlatego, że rząd zarabia pieniądze z akcyzy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane