Jak zrobić olej z artemii

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o artemizji, to trafiłeś we właściwe miejsce. Artemisia jest najbardziej powszechnym rodzajem w rodzinie Asteraceae i jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych. Obejmuje ponad 400-500 gatunków i jest szeroko wykorzystywany ze względu na swoje właściwości lecznicze. Aby zrobić własny olej z artemizji, wykonaj te proste kroki. Będziesz w stanie stworzyć swój własny kojący, leczniczy i skuteczny olej w krótkim czasie!

Skład chemiczny rodzaju Artemisia jest dość obszerny, z obecnością prawie wszystkich klas związków. Jednym z takich związków jest olejek Artemisia annua, który zawiera głównie monoterpeny. Wydajność olejku jest różna w różnych krajach, ale w jednym z badań w Chinach olej artemisia zawierał 63% a-tujonów i 7,5% alkoholu artemisia. Inne główne składniki obejmowały alkohol santolinowy, octan kariofenu i germakren D.

Roślina Artemisia annua jest rocznym, energicznym, jednopędowym kwiatem, który rośnie w umiarkowanym klimacie. Pochodzi z tropików i subtropików, ale jest coraz częściej hodowana do użytku jako olejek eteryczny. Nasiona rośliny są małe i są kupowane. Jednak podaż nasion jest ograniczona. Tak więc, być może trzeba będzie uprawiać roślinę z nasion. Możesz kupić nasiona, ale pamiętaj, że ta metoda jest bardziej kosztowna niż korzystanie z komercyjnie dostępnego źródła.

Powinieneś wykonać następujące kroki, aby wyodrębnić olejek artemisia. Kwiaty powinny być suszone przez co najmniej 12 godzin przed dodaniem ich do oleju. Można również użyć wody destylowanej i kwiatów wiciokrzewu. W ten sposób powstanie podwójnie nasycony olejek. Esencje kwiatowe są bardzo przydatne w aromaterapii. Olejek nada Ci świeży, energetyzujący aromat. Zioło jest dobrym źródłem antyoksydantów.

Należy pamiętać, że zawartość artemizyny w roślinie jest bardzo zróżnicowana pomiędzy próbkami. Waha się ona od 0,01 do 1,38% w suszonych liściach. Ta zmienność wynika z różnych metod pozyskiwania rośliny i warunków środowiskowych. Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia odradza stosowanie samej artemizyny jako leczenia malarii, jest ona skuteczną alternatywą w wielu schorzeniach. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca kombinację leków przeciwmalarycznych opartych na artemizynie.

Skład lotny Artemisia annua został określony za pomocą chromatografii gazowej ze spektrometrią mas (GC-MS). Wyniki wykazały istotne różnice pomiędzy wydajnością olejków eterycznych z liści i kwiatów, które wynosiły od 0,9 do 2,3% masy rośliny. Ponadto, analiza GC-MS wykazała, że tlenowe monoterpeny były dominujące we wszystkich próbkach, wynosząc od 42,6% we frakcji destylowanej parą wodną ekstraktu eteru naftowego do 70% w przestrzeni głowowej materiału roślinnego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane