Jak zrobić beczkę na truskawki

Jak zrobić beczkę na truskawki

Zamiast sadzić truskawki w tradycyjnej grządce ogrodowej, można wykorzystać do ich uprawy beczkę. Ogrodnictwo beczkowe to doskonały sposób na uprawę truskawek, ponieważ można je posadzić na niewielkiej przestrzeni i wymagają one mniejszej ilości podłoża uprawowego. Ilość wymaganej paszy i podlewania jest również znacznie mniejsza niż w przypadku tradycyjnej grządki z truskawkami.

Do uprawy truskawek można użyć beczki po whiskey, beczki z czerwonego drewna, beczki cedrowej lub innego rodzaju drewnianej beczki. Beczki te są dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, centrach ogrodniczych lub w Internecie. Dobrym pomysłem jest również uzyskanie beczki z otworami przed rozpoczęciem sadzenia truskawek. Otwory pozwolą na łatwe podlewanie. Beczka utrzyma również świeżość gleby i zapobiegnie jej wysychaniu. Pomoże to roślinom zachować żywotność przez zimę.

Do wykonania beczki z otworami będziesz potrzebował rury PCV o wysokości co najmniej pięciu centymetrów i szerokości co najmniej jednego centymetra. Będziesz musiał przyciąć tę rurę do pożądanej długości. Ponadto, będziesz potrzebował otworu o średnicy 1/8 cala. Jeśli nie masz rury PVC, możesz użyć korka do beczki z tkaniny sprzętowej, która ma co najmniej cztery do sześciu cali wysokości i jeden do dwóch cali szerokości. Możesz również użyć plastikowej butelki na wodę jako zbiornika.

Beczka powinna być umieszczona w słonecznym miejscu. Będziesz musiał również dodać więcej ziemi do beczki. Dobrym pomysłem jest również przykrycie beczki cienką warstwą ściółki. Ponadto trzeba będzie często nawozić rośliny. Alternatywnie, można również uprawiać truskawki w pojemniku. Do tej metody potrzebny będzie pojemnik o wysokości co najmniej stopy i szerokości co najmniej stopy. Możesz również użyć słoika na doniczki lub bloku żużlowego do podtrzymania pojemnika.

Po wypełnieniu beczki, górne dwa cale powinny być wolne. Będziesz chciał wypełnić pozostałe dwa cale ziemią doniczkową. Możesz również użyć mieszanki kompostu z wermikulitem. Możesz również wypełnić otwory w beczce truskawkami. Podłoże do sadzenia truskawek w beczce jest wykonane z grubego piasku i dobrej ziemi ogrodowej. Materiał ten zawiera również nawóz 6-6-6. Możesz również dodać kryształy zatrzymujące wodę, aby poprawić wyniki.

Po napełnieniu beczki będziesz chciał umieścić w niej rośliny. To pomoże im dotrzeć do wody w rurze PVC. Ponadto, należy upewnić się, że korona rośliny znajduje się na górze otworu. Korona rośliny jest ważna dla prawidłowego zdrowia roślin. Należy również umieścić liście rośliny w dół. Będziesz także musiał utrzymać korzenie rośliny delikatnie wachlując. Truskawki są jednym z ulubionych pokarmów ptaków, więc będziesz chciał się upewnić, że nie wypadną one z beczki. Możesz również użyć siatki do ochrony roślin.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane