Jak zrobić animowaną tapetę na telefon

Jeśli masz iPhone’a, możesz użyć swoich zdjęć na żywo jako fajnego sposobu na zrobienie tapety telefonu. Apple ma kilka wstępnie ustawionych żywych i dynamicznych tapet, których możesz użyć. Możesz także użyć wideo TikTok jako tapety telefonu. Aby to zrobić, musisz wyszukać “tapetę na żywo” na pasku wyszukiwania aplikacji, a następnie zapisać ją jako Live Photo. Stamtąd możesz wybrać, aby uczynić go tłem telefonu.

Aby dodać trochę ruchu do tła iPhone’a, pobierz intoLive, aplikację, która istnieje od kilku lat. Użytkownicy Giphy mogą również tworzyć animowane GIF-y do Live Photos. Wystarczy upewnić się, że wybierzesz swój GIF i zapiszesz go jako Live Photo. Dzięki temu użyty GIF będzie animowany, gdy użyjesz 3D Touch na swoim iPhonie. Jeśli nie masz urządzenia, które obsługuje 3D Touch, nie możesz użyć tej metody.

Innym sposobem na stworzenie animowanej tapety dla telefonu jest konwersja GIF-a na Live Photo. Możesz to również zrobić z aplikacji Zdjęcia, ale będziesz musiał wybrać odpowiedni format przed zrobieniem tego. Ponadto, nie wszystkie GIF-y będą tworzyć dobre tapety na żywo. Miej na uwadze rozmiar ekranu swojego telefonu oraz to, gdzie znajduje się zegar i widżet z datą. Nie chcesz, aby animowany GIF został odcięty przez zegar i szerokość ekranu.

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie zdjęcia na żywo jako tapety jest wybranie zdjęcia, które nie jest jeszcze w telefonie. Otwórz obraz, którego chcesz użyć jako ekranu blokady, dotykając ekranu. Następnie wybierz opcję, która mówi “użyj jako tapety”.

Istnieją również inne aplikacje, które możesz pobrać, aby stworzyć animowaną tapetę. GIF i Video Live Wallpaper to popularne przykłady aplikacji, które konwertują filmy na tapety. Możesz pobrać setki takich aplikacji i znaleźć różne ruchome tła, które pasują do rodzaju telefonu, który masz. Jest nawet aplikacja o nazwie Wallpaper Maker, która pozwoli Ci zapisać Twoje wideo jako tapetę na żywo dla Twojego telefonu. A jeśli chcesz, aby tapeta wideo była jeszcze bardziej fajna, możesz pobrać Wallpaper Maker, który pozwala na stworzenie nowej z własną muzyką.

Jeśli masz iPhone’a, możesz również tworzyć tapety na żywo na swoim smartfonie. Używając zdjęć na żywo lub GIF, możesz dostosować tło telefonu i ustawić je jako tapetę na żywo. Na Androidzie musisz jednak użyć osobnej aplikacji do konwersji filmów na tapetę na żywo. Możesz również użyć wideo ze swojego kanału TikTok lub pobrać animowane wideo z Google Play Store.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane