Jak zrobić bombkę ze styropianowej kuli

Jak zrobić bombkę ze styropianowej kuli

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z diypower.pl

Użycie styropianowej kuli jako podstawy do wykonania świątecznej bombki to zabawne i proste rzemiosło. W zależności od wielkości kuli, którą wybierzesz, możesz zrobić dekoracyjny środek lub prostą bombkę na choinkę. Ta ozdoba jest łatwym projektem, nad którym może pracować cała rodzina. Jest to idealne rozwiązanie na święta i świetny sposób na wykorzystanie starego wystroju świątecznego. Możesz zdecydować się na ozdobienie kuli wstążkami, farbą, brokatem lub koralikami.

Najpierw trzeba pociąć piłkę na trzy stopniowane rozmiary. Największą kulę należy wykorzystać jako podstawę kształtu bałwanka. Możesz również stworzyć szalik z filcu lub użyć czyścików do rur, aby stworzyć wzór kapelusza. Wybrany wzór powinien być prostym wzorem, który ukryje wszelkie zakładki we wzorze tkaniny. Możesz również użyć szablonu, aby namalować wzór na piłce. Kształt piłki powinien pasować do krzywizny wzoru. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz wydrukować wzór ze strony internetowej i przenieść go na złożony kawałek filcu.

Gdy masz już wyciętą piłkę, możesz zacząć przyklejać do niej kawałki tkaniny. Możesz użyć dowolnego rodzaju tkaniny i możesz mieszać i dopasowywać tekstury. Można zrobić szczeliny, lub można zostawić tkaninę prosto. Jeśli chcesz pętli wstążki, można użyć kawałka wstążki, który jest inny kolor niż tkaniny. Możesz również przykleić wstążkę lub sznurek do górnej części kuli.

Po pokryciu kuli tkaniną, możesz użyć pistoletu na gorący klej, aby przymocować ozdoby do kuli. Możesz również użyć płynnego krochmalu, aby dodać brokat. Dzięki temu Twoja piłka nie wyschnie przezroczysta. Jeśli nie chcesz używać pistoletu do kleju, możesz pomalować swoją piłkę farbą akrylową w sprayu. Farby akrylowe są również bezpieczniejsze niż pianka rzemieślnicza, ale musisz upewnić się, że przetestujesz farbę w sprayu na małym kawałku styropianu przed jej użyciem.

Użyj szpilki florystycznej, aby przytrzymać wstążkę. Gdy wstążka jest już na kuli, możesz ją ozdobić faux holly springami, miniaturowymi dzwonkami lub puszkami. Możesz również owinąć kawałek srebrnej lub złotej wstążki wokół kuli, aby ją wykończyć.

Możesz również użyć igły i czystej nici, aby przymocować mały koralik i haczyk do zawieszenia. Następnie możesz przewlec nić przez środek kuli, przez koralik i z powrotem przez drugą stronę. Gdy koralik znajdzie się na kulce, możesz zawiązać węzeł w przezroczystej nici i przewlec go do drucianego wieszaka na ozdoby. Możesz również użyć woskowanej nici, aby przymocować do kulki mały guzik.

Możesz też zrobić bombkę decoupage, przyczepiając ją do drucianego patyczka. Za pomocą drucianego patyczka możesz obłożyć kulę ozdobną bombką i wyeksponować ją jak kwiaty w wazonie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane