Jak zrobić olejek z liści laurowych

Jednym z wielu zastosowań oleju z liści laurowych są jego właściwości lecznicze. Możesz go użyć do przygotowania prostej salsy verde z kilku liści laurowych, drobno posiekanych ziół i oliwy z oliwek w proporcji 50/50. Aby uzyskać bardziej złożoną wersję, dodaj odrobinę wina lub octu smakowego, aby zrównoważyć kwasowość. Aby ją przygotować, umieść dużą żeliwną patelnię na dużym ogniu. Umieść sześć lub osiem liści laurowych na patelni i pozwól im się przypalić przez około 30 do 60 sekund. Po tym, przenieś zwęglone liście do pojemnika lub butelki.

Po zebraniu, umieść liście laurowe w torbie zip-top i przechowuj w lodówce przez jeden do dwóch tygodni. Świeże liście laurowe mają silny zapach, więc powinny być przechowywane w czystym, suchym miejscu, aby zapobiec powstawaniu zapachu i pleśni. Możesz również zamrozić liście, aby przedłużyć ich trwałość. Jednak lepiej jest użyć ich na świeżo, a następnie wykorzystać w ciągu kilku tygodni. Jeśli przechowujesz olej, pamiętaj, aby rozcieńczyć go wodą.

Liście laurowe są świetnym dodatkiem do gotowania. Jego wyjątkowy smak i aromat sprawiają, że jest to popularna przyprawa zarówno w kuchni, jak i w aromaterapii. Choć same liście nie mają szczególnie silnego smaku, są dobrym źródłem różnych witamin i minerałów. Jedna uncja świeżego liścia laurowego zawiera 54 kalorie, 1,2g białka, dwanaście do trzynastu gramów węglowodanów oraz śladowe ilości żelaza i wapnia. Ponadto nasiona laurowe zawierają błonnik pokarmowy, który czyni je zdrowym dodatkiem do wielu przepisów.

Liście laurowe to wiecznie zielony krzew pochodzący z rejonu Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. Najczęściej uprawiany jest na kontynencie europejskim. Jego właściwości lecznicze są dobrze znane i obejmują poprawę krążenia krwi w tkankach. Inne zalety oleju z liści laurowych to wzmocnienie odporności i wspieranie zdrowej skóry i włosów. I, olej jest używany w kosmetykach, lekach, a nawet jako alternatywa dla chemioterapii. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić olej z liści laurowych, jest to dobry pomysł, aby rozpocząć badania.

Choć można kupić olej z liści laurowych w sklepie ze zdrową żywnością, najlepszym sposobem na wykorzystanie go jest przez wykonanie go w domu. Olej z liści laurowych to łatwy sposób na to wszechstronne zioło. Świeże liście laurowe mają silny i ostry smak, a stosowane miejscowo mogą pomóc w stanach zapalnych, chorobach skóry i bólach głowy. Niektórzy ludzie nawet piszą swoje marzenia na liściach i palą je. Ta metoda działa dobrze dla nich.

Chociaż liść laurowy ma wiele zastosowań, jego religijne wykorzystanie jest szczególnie intrygujące. W starożytnej Grecji z liści laurowych wykonywano dach. Jego narkotyczne właściwości sprawiały, że kapłanki zjadały go przed wygłaszaniem wyroczni. Roślina ta jest również uważana za symbol zwycięstwa nad nieszczęściem w społeczeństwie izraelskim. A więc, jak ją zrobić? Wystarczy, że zastosujesz się do powyższych wskazówek, a w mgnieniu oka będziesz miała swój własny, domowy środek ziołowy!

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane