Jak zrobić lodowisko na swoim podwórku

Aby stworzyć lodowisko na swoim podwórku, będziesz potrzebował wykładziny, wsporników i desek. Możesz kupić zestawy, które zawierają wyściółkę i wsporniki, a wszystko, czego potrzebujesz, aby dodać wody, to plastikowa torba i trochę wody. Po zebraniu tych materiałów, nadszedł czas, aby zacząć. Zacznij od sprawdzenia prognozy pogody, aby określić odpowiednią temperaturę. Następnie wypełnij wkładkę jednym calem zimnej wody, która powinna zostać zamrożona w ciągu sześciu do ośmiu godzin. Powtarzaj ten proces, aż będziesz miał trzy do pięciu cali twardego jak skała lodu.

Następnie połóż trochę sklejki, aby stworzyć płaską powierzchnię dla lodowiska. Następnie użyj rolki do trawnika lub kawałka sklejki, aby spakować śnieg i spłaszczyć go. Aby uczynić go jeszcze bardziej trwałe, dostać kilka osób z solidnych butów do pound dół śniegu. Gdy lodowisko będzie już płaskie, spryskaj je cienką warstwą wody, aby ułatwić zamarzanie lodu. Jeśli lodowisko będzie narażone na działanie ujemnych temperatur przez więcej niż kilka godzin, należy ponownie nałożyć wkładkę ze świeżą wodą w razie potrzeby.

Następnym krokiem w tworzeniu lodowiska na podwórku jest określenie wykonalności planu. Jednym z największych czynników jest nachylenie Twojego podwórka. Lód powinien mieć cztery lub pięć cali grubości na płytkim końcu i dziesięć cali grubości w głębokim końcu. Ogólna zasada mówi, że należy dążyć do uzyskania nachylenia co najmniej sześciu cali. Prawie żadne podwórko nie jest idealnie równe, więc nachylenie od jednego końca do drugiego stworzy problemy.

Po określeniu wielkości lodowiska, musisz zdecydować, ile obszaru chcesz poświęcić lodowisku. Dobrą zasadą jest 100 stóp kwadratowych na łyżwiarza, ale można zdecydować się na mniejszy lodowisko, jeśli masz małe dzieci. Następnie należy zebrać wszystkie materiały potrzebne do budowy lodowiska. Gdy już wszystko masz, skoś trawę do niskiego poziomu. Następnie ułóż deski w pożądanym kształcie.

Lodowisko podwórkowe może być wspaniałym projektem rodzinnym. Nie tylko może to być zabawa dla całej rodziny, ale także sprawi, że niektóre chłodne popołudnia z przyjaciółmi. Tylko pamiętaj, aby wybrać odpowiednią lokalizację do budowy lodowiska – równy plac jest ważny dla wody, aby wypełnić go równomiernie. Rama używana w tym projekcie jest zwykle wykonana z drewna MicroPro Sienna Treated Wood o grubości dwóch cali.

Gdy jest wystarczająco zimno, aby zbudować lodowisko, zacznij je wypełniać wodą. Niektórzy ludzie wypełniają je warstwami po około jeden cal, ale ta metoda może stworzyć nierówną powierzchnię i uszkodzić wykładzinę lodowiska. Idealnie byłoby, gdyby lodowisko miało co najmniej osiem do dziesięciu centymetrów stałego lodu, zanim ludzie będą mogli zacząć jeździć na łyżwach. Uważaj jednak, by nie przeciążyć lodowiska śniegiem, ponieważ spowoduje to nierównomierne topnienie lodu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane