Jak zrobić bombki z origami

Jak zrobić bombki z origami

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć elegancką girlandę, czy po prostu umieścić kilka ozdób na choince, istnieje wiele sposobów na zrobienie bombek origami, które są zarówno stylowe, jak i praktyczne. Niezależnie od tego, czy użyjesz małego arkusza kwadratowego papieru origami, czy odrobiny sznurka i drewnianych koralików, zrobienie własnych papierowych bombek to świetny sposób na dodanie świątecznego wystroju do domu. Najlepsze jest to, że są one łatwe do wykonania!

Najlepszym sposobem na zrobienie bombki origami jest rozpoczęcie od arkusza papieru. Może to być arkusz papieru do scrapbookingu lub arkusz papieru do druku origami. Jeśli wybierzesz papier do origami, potnij papier na kwadraty o wymiarach 7×7 cali. Używając linijki, narysuj linię po każdej stronie kwadratu, która powinna być co najmniej 6 cali w dół od góry. To pomoże ci uzyskać prostą linię punktową.

Następnie złóż papier na pół. Następnie złóż górną połowę w dół, tak aby złożona strona znalazła się na wewnętrznej stronie papieru. Możesz użyć pędzla do nakładania kleju na złożoną stronę, ale najłatwiej jest użyć kleju nakładanego płaskim pędzlem. Dzięki temu warstwa kleju będzie jak najcieńsza. Jeśli chcesz zrobić bombkę, która będzie trwała przez lata, postaraj się użyć mocnego papieru, takiego jak tektura.

Następnie będziesz chciał zrobić bombkę origami, która przypomina płatek śniegu. Do tego będziesz potrzebował dwóch 4,5-calowych kwadratów papieru do scrapbookingu. Jeśli masz dodatkowy arkusz papieru, możesz zrobić sześć małych gwiazdek. Alternatywnie możesz zrobić pływającą girlandę gwiazdek używając przezroczystej żyłki wędkarskiej. Dzięki temu będziesz mógł powiesić bombkę na drucianym wieńcu.

Teraz jesteś gotowy do zrobienia bombki, która zbierze mnóstwo komplementów. Możesz zrobić bombkę w dowolnym kształcie i rozmiarze. Jednak będziesz chciał się upewnić, że papier, którego używasz, jest na tyle giętki, że nie roztrzaska się, gdy spróbujesz go wysadzić. Jeśli używasz papieru, który jest zbyt sztywny, Twoja bombka prawdopodobnie pęknie i zrobi się wilgotna w krótkim czasie.

Na koniec będziesz chciał zrobić pętlę do zawieszania. Do tego będziesz potrzebował kawałka nici. Będziesz chciał uzyskać nić, która jest co najmniej 25cm długości. Będzie to idealna długość do powieszenia bombki z sufitu. Będziesz musiał zrobić podwójny węzeł, aby zabezpieczyć nitkę. Następnie przewlecz sznurek przez złącze dwóch stron i pociągnij go mocno, aby zrobić pętlę do zawieszenia. Może to zająć kilka prób, ale gdy już się uda, będziesz mieć uroczą bombkę do powieszenia pod sufitem.

Teraz, bombka może nie jest najmądrzejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłeś, ale to świetny sposób, aby pokazać swoje umiejętności origami. Jeśli masz szczęście mieć bombkę origami w swoim domu, będziesz mógł pochwalić się wszystkim swoim znajomym i rodzinie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane