Jak zrobić wielkanocne jajko ze styropianu

Jeśli szukasz zabawnego rzemiosła wielkanocnego, spróbuj zrobić styropianową pisankę dla swoich dzieci. Jest to świetny sposób na zrobienie niezapomnianego smakołyku, a także na nauczenie się nowej umiejętności! Oto tutorial na zrobienie styropianowej pisanki. Zacznij od dokładnego umycia tacek z pianki. Następnie wytnij je w owalne kształty jaj. Pozwól dzieciom narysować wzory na jajku. Jeśli niechętnie używają noża, rozważ, aby zamiast tego pozwoliły im rozerwać taśmę washi. Alternatywnie, możesz umieścić je na stole.

Następnie, możesz pokryć styropianowe jajko białą farbą. Możesz również użyć białych kamieni w doniczkach roślinnych i powiesić piankowe jajka na gałęziach. Aby zrobić podstawkę dla jajka, potnij kawałki filcu na 1 cm do 1,5 cm szerokości i długości. Możesz również użyć decoupage do ozdobienia jajka. Jeśli nie masz projektu rzemieślniczego, aby pokazać się na obchodach Wielkanocy, to proste rzemiosło może nadal być zabawnym sposobem na świętowanie tego święta.

Następnie przyciąć piankę do pożądanego rozmiaru. Możesz użyć noża elektrycznego, aby wyciąć duże kawałki pianki. Należy jednak upewnić się, że nie tnie się zbyt dużo pianki za jednym razem. W przeciwnym razie będziesz miał problem z wyłożeniem wszystkich boków. W ten sposób można łatwo uzyskać kształt jajka. Pamiętaj tylko, aby po każdym cięciu odwrócić piankę.

Jeśli nie chcesz zepsuć dekoracji pisanki, możesz wybrać tkaninę z misternym wzorem. Kawałki tkaniny powinny być wystarczająco duże, aby pokryć pożądany obszar i zostać wepchnięte, aby utrzymać je w miejscu. Kawałki tkaniny powinny mieć grubość około 1/4 cala. Na koniec możesz dodać małe ozdoby i decoupage do styropianowej pisanki, aby nadać jej dodatkowy urok.

Ten DIY craft jest odpowiedni dla małych dzieci i pomaga rozwijać drobne umiejętności motoryczne i kreatywność. Oprócz dekoracji jajka wielkanocnego, to rzemiosło pomaga również dzieciom rozwijać ich smak estetyczny i drobne umiejętności motoryczne. Aby ozdobić jajko, będziesz potrzebował kilku materiałów: agrafki, niebieskie cekiny w kształcie kwiatów i koraliki do nawlekania. Pamiętaj, aby dać dużo czasu na wyschnięcie projektu przed dodaniem kolejnego kroku.

Przyklej pręt kołka do styropianowej podstawy. Głębokość powinna być określona przez wagę jaj, więc może być konieczne wywiercenie kołka w dół trochę. Następnie umieść kwiatowy mech na szczycie podstawy. Gotowy produkt powinien być piękną pisanką. Twoje dzieci pokochają ten projekt!

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane