Jak zrobić podstawę zewnętrzną

Jak zrobić podstawę zewnętrzną

Niezależnie od tego, czy budujesz swój własny zamek na podwórku, czy wyznaczasz wykonawcę do wykonania ciężkiego podnoszenia, będziesz chciał rozważyć kilka rzeczy. Jednym z ważniejszych jest rodzaj bazy, którą będziesz używać. Istnieje kilka opcji do wyboru, w tym betonu, cegły i bloków krajobrazowych. Możesz również zdecydować się na rozwiązanie na zamówienie, które nada Twojej strefie rozrywki na świeżym powietrzu wyraźnie organiczne uczucie.

Najlepiej zacząć od listy swoich wymagań i budżetu. Gdy już masz solidne pojęcie o tym, co będziesz musiał kupić, czas zacząć planować. Będziesz chciał uwzględnić ścieżkę do swojej struktury i rozważyć rodzaje przeszkód, które możesz napotkać. Będziesz także chciał rozważyć, jak połączysz swoją strukturę z istniejącym krajobrazem. Jeśli Twoje podwórko jest stosunkowo nietknięte, możesz być w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy, wykonując część prac przygotowawczych samodzielnie. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, warto pomyśleć o tym, jak połączysz swoje nowe mieszkanie z istniejącą przestrzenią zewnętrzną.

Stary standby jest betonowa płyta. Beton powinien mieć co najmniej trzy i pół cala grubości, a najlepiej pięć cali. Będziesz chciał zacząć od przygotowania miejsca. W przeważającej części, będziesz chciał uniknąć wielu skrótów przez ogród kwiatowy. Będziesz chciał rozważyć, jaki rodzaj drenażu Twoja strona otrzymuje. Podobnie, będziesz chciał uniknąć nisko położonych obszarów lub miejsc o dużym natężeniu ruchu.

Kolejnym ważnym krokiem jest instalacja stopy fundamentowej. Trzeba będzie umieścić pręt zbrojeniowy w płycie, ale może chcesz nix pomysł pozwalając mu siedzieć tam zbyt długo. Gdy stopa słupka jest na miejscu, będziesz chciał dodać warstwę piasku i gleby do nowego fundamentu. Stworzenie solidnej podstawy będzie wymagało od Ciebie cierpliwości i dania nowej konstrukcji dużo czasu na utwardzenie.

Najważniejsze pytanie brzmi: jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić? Musisz podjąć decyzję w oparciu o swoje unikalne ograniczenia przestrzenne, jak również budżet. Podczas gdy profesjonalna firma budowlana może być najlepszym wyborem, można zaoszczędzić trochę pieniędzy poprzez obsługę drobiazgowych szczegółów samodzielnie. Oznacza to, że można umieścić strukturę, która będzie trwać przez dziesięciolecia. Będziesz także chciał rozważyć, gdzie chcesz umieścić swoje nowe mieszkanie, a także jak będziesz go używać. Wybór najlepszej lokalizacji zapewni, że nie przeoczysz swojej cenionej przestrzeni na zewnątrz. Jeśli będziesz miał szczęście, Twoje nowe mieszkanie będzie zazdrością sąsiedztwa.

Najlepszą częścią tego wszystkiego jest to, że budowanie nowego domu jest zabawą. Jeśli szukasz nowego miejsca do spędzania wolnego czasu, konstrukcja może być idealnym rozwiązaniem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane