Jak stworzyć obserwatora w Minecraft

Możesz użyć obserwatora do śledzenia różnych wydarzeń w świecie Minecraft. Obserwatorzy emitują impulsy redstone kiedy coś się zmienia przed nimi. Używanie obserwatora do śledzenia różnych wydarzeń w grze pomoże Ci budować pułapki, maszyny latające i mosty. Te przydatne narzędzia są idealne do gier wieloosobowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak używać obserwatora! A jako bonus, bardzo łatwo go zbudować.

Aby umieścić obserwatora, musisz najpierw mieć go w swoim ekwipunku. Kiedy już go masz, możesz stworzyć przepis na niego. Kontrola sposobu umieszczania obserwatora zależy od Twojej wersji gry. W Java Edition (PC/Mac) wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na bloku. W Pocket Edition (PE) musisz go stuknąć. Po umieszczeniu go, możesz go kliknąć, aby obserwować wszelkie zmiany w otoczeniu.

Aby wykonać obserwatora w Minecraft, potrzebujesz dwóch pyłów redstone, sześciu cobblestones i jednego nether quartz. Następnie musisz umieścić te trzy przedmioty w pierwszym i drugim rzędzie siatki rzemieślniczej 3×3. Po umieszczeniu składników należy przenieść obserwatora do inwentarza. Następnie trzeba przypisać obiektowi ID Name. Jest ona używana w komendach gry do jego rozpoznania.

Obserwator można również wykonać za pomocą tabeli craftingu. Aby stworzyć obserwatora, potrzebujesz stołu do craftingu z siatką trzy na trzy. Stół do craftingu powinien zawierać nether quartz, redstone dust i cobblestones. Gdy masz już wszystkie składniki w swoim stole do craftingu, możesz dodać obserwatora do swojego ekwipunku. Po zakończeniu craftingu, będziesz mógł użyć obserwatora do badań i innych przydatnych celów w grze.

Innym przykładem obserwatora Minecraft jest winda. Obserwator wykrywa zmiany we właściwościach bloku, takie jak wzrost trawy lub upraw. Ale w przeciwieństwie do innych typów obserwatorów, nie może wykryć innych graczy lub podmiotów. Mimo to, możesz użyć obserwatora do stworzenia automatycznych farm. Będziesz jednak potrzebował wystarczająco dużo Redstone, aby wyprowadzić sygnał z obiektu.

Jak wspomniano, tworzenie obserwatora jest bardzo proste i warto spróbować! Jeśli szukasz zabawnego sposobu na zautomatyzowanie swojego świata Minecraft, powinieneś sprawdzić ten przewodnik! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Będziesz zaskoczony, jak wiele zabawy może być! Jedynym minusem tego zasobu jest fakt, że musisz go używać w niebezpiecznym środowisku!

W edycjach Bedrock i Java, obserwator wykrywa zmiany w stanie bloku i emituje impulsy, gdy tylko wykryje zmianę. Są one również używane do wyzwalania pewnych zdarzeń, takich jak wysuwanie się tłoka lub odtwarzanie bloku nutowego. Można również umieścić obserwatora pod blokiem nutowym, aby uzyskać dźwięki bębna basowego. W obu edycjach promień obserwatora jest mniejszy niż promień zwykłego ośmiokąta.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane