Jak zrobić żel antybakteryjny w domu

W tym artykule będziemy mówić o tym, jak zrobić żel antybakteryjny w domu. Ten żel może pomóc w walce z bakteriami i wirusami. Powinien być stosowany na ręce po ich umyciu. Nałóż żel na dłoń i opuszki palców, ale unikaj potrząsania rękami po. Wykonując te kroki, możesz zrobić żel antybakteryjny w domu, nie martwiąc się o zakup drogich produktów. Co więcej, możesz zrobić żel antybakteryjny w małych partiach i przechowywać go w lodówce do użycia, kiedy tylko będziesz go potrzebować.

Kilka żeli antybakteryjnych zawiera alkohol jako ich aktywną zasadę. Alkohol unieszkodliwia bakterie i wirusy i jest zasadą aktywną w środkach odkażających do rąk na bazie alkoholu. Alkohol może być również wlany do pustych butelek z rozpylaczem i rozpylony na ręce, ubrania i inne powierzchnie. Ponadto ten żel antybakteryjny jest szybki i łatwy do wykonania w domu i jest doskonałym pomysłem na prezent dla przyjaciół i krewnych.

Aby zrobić żel antybakteryjny w domu, będziesz potrzebował kilku wspólnych przedmiotów gospodarstwa domowego. Te przedmioty obejmują lejek, szpatułkę i butelkę z recyklingu. Możesz również użyć dowolnej butelki z pokrywką. Aby zrobić roztwór, będziesz potrzebował około 3/4 filiżanki alkoholu izopropylowego i 1/4 filiżanki zwykłego żelu aloesowego. Musisz energicznie mieszać mieszaninę, aby wymieszać składniki. Będzie to trwało przez długi czas, więc możesz użyć go natychmiast.

Możesz również dodać olejki eteryczne do tego domowego rozwiązania. Możesz dodać do swojej mieszanki olejek z trawy cytrynowej, drzewa herbacianego lub eukaliptusa. Te olejki są naturalnie antybakteryjne. Dodając te olejki do swojej mieszanki, stworzysz bardzo skuteczny środek do dezynfekcji rąk. Po zakończeniu procesu tworzenia żelu antybakteryjnego, możesz przechowywać domowej roboty środek do dezynfekcji rąk w butelkach do wyciskania, aby mieć do niego łatwy dostęp, kiedy tylko go potrzebujesz.

Jeśli chcesz zrobić żel antybakteryjny w domu, będziesz musiał kupić kilka podstawowych składników domowych. Najważniejszym składnikiem jest alkohol do wcierania. Możesz kupić alkohol izopropylowy, który jest alkoholem 99%-owym. Kolejnym niezbędnym składnikiem jest żel aloesowy. Wszystkie trzy składniki można kupić w każdym sklepie spożywczym. Aby uzyskać najlepsze wyniki, trzeba będzie rozcieńczyć alkohol do około 70-75 procent.

Składniki potrzebne do wykonania własnego środka do dezynfekcji rąk to woda, alkohol i żel aloesowy. Alkohol ma najbardziej antybakteryjne działanie i powinien mieć co najmniej 60% w procentach. Możesz użyć tego środka do dezynfekcji rąk po kichaniu, przed jedzeniem lub gdy jesteś poza domem. Pamiętaj, aby zawsze przed użyciem żelu umyć ręce mydłem! I pamiętaj, żel antybakteryjny to świetny sposób na utrzymanie zarazków na dystans.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane