Jak zrobić wielkanocnego zajączka

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na świętowanie Wielkanocy, możesz spróbować tego łatwego rzemiosła. Ten wielkanocny ornament to wspaniały sposób na podzielenie się radością z tego święta. Zając wielkanocny jest często przedstawiany jako biały królik z długimi uszami i koszem pełnym smakołyków. Często widzi się go na paradach i niosącego koszyk ze smakołykami. Niektóre miejsca pozwalają nawet na robienie zdjęć z Wielkanocnym Zajączkiem.

Następnie odrysuj uszy wielkanocnego królika na kolorowym kartonie. Będą one służyć jako “jajka wypełniacze”, które wypełnią puste miejsce na papierowym talerzu. Teraz możesz dodać uszy, oczy i nos do dużego owalnego kształtu. Możesz również narysować trzepaczki i inne elementy wielkanocne za pomocą czarnego lub białego pisaka. Kiedy uszy są gotowe, złóż papierowy talerz na pół. Na koniec przyklej uszy i serce do papierowego talerza.

Gdy jajka są już przyklejone do papierowego talerza, przyklej do niego głowę. Postaraj się ustawić oczy tak, aby króliczek patrzył na jajka. Jeśli chcesz dodać trochę więcej ozdób, możesz też przykleić do króliczka uszy. Aby dodać więcej polotu, możesz nawet pomalować głowę na biało i pozwolić jej wyschnąć. Tylko upewnij się, że używasz pędzla lub innego nietoksycznego kleju rzemieślniczego.

Gdy już masz kolory i materiały, nadszedł czas, aby zrobić króliczka! Pliki PDF do druku są w dużym rozmiarze (8,5″ x 11″), więc możesz użyć standardowego białego papieru do tego projektu. Następnie możesz wydrukować obrazki na grubszym papierze kartonowym. Upewnij się, że rozmiar strony jest ustawiony tak, aby pasował, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać papier. Jeśli jesteś gotowy, aby uzyskać crafty, króliczek będzie wyglądać adorable w swoim domu!

Różne pomysły rzemiosła wielkanocnego są idealne dla dzieci, aby cieszyć się. Możesz zrobić króliczka trzymającego marchewkę na swój stół wielkanocny lub stworzyć wielkanocną kartę miejsca dla swoich gości. Możesz nawet udekorować swój stół wielkanocny cukierkami w kształcie króliczków! Możliwości są nieograniczone! Wszystkie te kreatywne projekty sprawią, że święta będą jeszcze bardziej magiczne dla Twoich gości. To rzemiosło jest zarówno zabawą dla dzieci jak i dorosłych.

Zajączek wielkanocny jest mitycznym stworzeniem z długim bawełnianym ogonem i jest symbolem wiosny. Wielkanoc jest świętem chrześcijańskim, a królik kojarzy się z Eostre, pogańską boginią płodności. Jego wysoki współczynnik reprodukcji sprawia, że królik jest doskonałym symbolem płodności. Możesz nawet zrobić wielkanocnego zajączka, który wygląda jak zwierzę z filmu. Ta wielkanocna tradycja z pewnością stanie się nową rodzinną tradycją.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane