Jak zrobić proszek proteinowy w domu

Jak zrobić proszek proteinowy w domu

Korzystanie z domowej roboty proszku białkowego jest łatwym sposobem, aby upewnić się, że otrzymujesz składniki odżywcze, których potrzebuje twoje ciało. Białko może poprawić masę mięśniową i pomóc Ci lepiej spać. Jest to również ważny składnik diety odchudzającej. Istnieje jednak wiele różnych proszków białkowych dostępnych i może być trudno wiedzieć, który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem proszku białkowego.

Białko w proszku jest wykonane przez ekstrakcję białka ze źródeł roślinnych lub zwierzęcych. Białko jest niezbędnym elementem diety człowieka. Pomaga w naprawie tkanek, poprawia ruchy jelit i pomaga w utracie wagi. Ważne jest również spożywanie białka po ćwiczeniach, ponieważ mięśnie muszą się natychmiast zregenerować.

Domowe białko w proszku może być wykonane z dowolnej liczby składników. Możesz wybierać spośród orzechów, nasion, stałych składników mleka i innych. Można również użyć różnych smaków, aby dodać trochę więcej smaku do swojego proszku białkowego. Na przykład, możesz użyć kakao w proszku lub matcha w proszku, aby dodać smakowy akcent do swojego koktajlu proteinowego. Możesz również spróbować użyć ekstraktu z migdałów lub ekstraktu z mięty pieprzowej. Można również dodać suszone zioła lub przyprawy do swojego białka w proszku.

Kiedy robisz swoje własne białko w proszku, powinieneś używać wysokiej jakości blendera. Ostrza w tanim blenderze mogą zmielić proszek i uczynić go ziarnistym. Chcesz użyć blendera z mniejszym ostrzem, tak, że twój koktajl białka nie dostać grudki i kredowy. Chcesz także upewnić się, że twój koktajl ma płynną bazę. Dobry płyn, aby dodać do koktajlu proteinowego jest płynny słodzik, taki jak cukier kokosowy, banan lub miód.

Możesz również dodać inne składniki do swojego proszku białkowego, takie jak mielone siemię lniane lub masło orzechowe. Niektórzy ludzie wolą używać słodszego proszku białkowego, ale należy pamiętać, że możliwe jest dodanie sztucznego słodzika, który może być gorzki. Jeśli zdecydujesz się dodać słodzik, upewnij się, że jest on naturalny i zdrowy. Dodanie zbyt dużej ilości cukru może dodać kalorie do twojego koktajlu proteinowego. Dodanie odrobiny owoców do swojego proszku białkowego jest również dobrym pomysłem. Owoce wzmocnią smak Twojego białka w proszku.

Możesz zrobić białko w proszku z suchym owsem, który zawiera błonnik, który pomaga czuć się pełniejszym na dłużej. Możesz również spróbować zmiksować nasiona konopi. Nasiona te zawierają białko i są również gęste odżywczo, ale nie zawierają takich samych poziomów białka jak białko w proszku. Możesz również dodać prażone orzechy do swojego proszku białkowego. Jeśli martwisz się o teksturę swojego proszku białkowego, możesz zrobić swój proszek w partiach.

Możesz również zrobić mleko proteinowe w domu. Możesz to zrobić, dodając swoje białko w proszku do ciepłego mleka. Następnie możesz przechowywać proszek w pojemniku i używać go jako suplement. Alternatywnie możesz dodać swoje białko w proszku do jogurtu, soku owocowego lub smoothies.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane