Jak zrobić kule do kąpieli bez kwasu cytrynowego

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić kule do kąpieli bez kwasu cytrynowego, to masz szczęście. Istnieje kilka prostych sposobów na zrobienie pachnących i nawilżających bomb kąpielowych. Jednym ze sposobów jest użycie sody oczyszczonej, która rozpuszcza się w kwasku cytrynowym. Inne metody to użycie olejków eterycznych i mleka kokosowego w proszku. Po uzyskaniu suchych składników razem, drizzle olej i mieszanka kokosowa do mieszaniny i mieszać, aż do połączenia. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć sody oczyszczonej, możesz zastąpić kwas cytrynowy oczarem wirowym.

Jeśli chcesz stworzyć bardziej luksusową kulę do kąpieli, możesz zastąpić kwas cytrynowy laurylosulfooctanem sodu. SLSA to rodzaj polimeru, który utrzymuje zapach w kąpieli. Aby obliczyć, ile SLSA potrzebujesz, pomnóż suche składniki przez 10 procent. Następnie dodaj do mieszanki 1/4 filiżanki. Rezultatem będzie bomba kąpielowa z luksusową pianą, która utrzyma zapach na dłużej.

Inną prostą metodą jest zastąpienie kwasu cytrynowego kremem winnym. Chociaż cream of tartar nie zawiera kwasu cytrynowego, ma podobne pH i może służyć jako substytut. Proszek arrowotny to opcja bez tłuszczu i glutenu, która może być również używana jako środek zagęszczający. Możesz również zrobić bomby kąpielowe bez kwasu cytrynowego, łącząc dwa rodzaje proszków razem.

Aby stworzyć kolorową bombę kąpielową, dodaj trochę barwników spożywczych lub olejków eterycznych. To również świetny pomysł, aby dodać trochę soli Epsom do mieszaniny. Pamiętaj, aby wszystko dobrze wymieszać! Nie używaj plastikowych misek, ponieważ prawdopodobnie zabrudzą one mokre składniki. Dodanie proszku do pieczenia pomoże również bomba kąpielowa fizz, więc nie martw się, jeśli mieszanina staje się zbyt gruba.

Jeśli nie chcesz kupić drogich bomb kąpielowych butiku, możesz zrobić własne w domu. W przeciwieństwie do komercyjnych bomb kąpielowych, domowe bomby kąpielowe mogą być wykonane ze składników znalezionych w lokalnym sklepie spożywczym. Kwasek cytrynowy jest składnikiem musującym w bombie, ale możesz też spróbować sody oczyszczonej lub śmietany winnej zamiast. Będą one nadal produkować fizz, ale będą nieco mniej fizzy.

Po wykonaniu bomb kąpielowych, umieść je w lodówce, aby ostygły. Będą schły przez noc. Gdy już całkowicie ostygną, wyjmij je z formy i użyj jak każdej innej bomby kąpielowej. Są to również świetne prezenty dla przyjaciół. Jeśli robisz bomby kąpielowe na prezent, zawiń je w bibułkową torbę i daj obdarowanemu! Oni na pewno je pokochają!

Jeśli jesteś zaniepokojony użyciem kwasu cytrynowego w swoich domowych bombach kąpielowych, możesz spróbować innych składników, takich jak olej kokosowy i olej migdałowy. Pamiętaj jednak, że te składniki nie będą tak skuteczne jak te, które zawierają kwas cytrynowy. Upewnij się, że używasz rękawiczek i przeczytaj oświadczenie o ostrożności producenta przed dodaniem tych składników. Może się również okazać, że jesteś uczulony na substancje zawarte w kwasie cytrynowym.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane