Jak zrobić antenę FM dla wzmacniacza

Najpierw musisz stworzyć antenę dla twojego wzmacniacza. Antena musi być odpowiedniego typu i długości. Upewnij się, że jest uziemiona. Przewód uziemienia systemu audio powinien być gruby i podłączony do ciężkiego elementu, takiego jak chassis. Powinien też mieć solidny kontakt metal-metal. Na koniec musisz połączyć dwa końce anteny z zasilaczem.

Kolejnym krokiem w wykonaniu anteny FM do wzmacniacza jest zakup niezbędnego sprzętu. Jeśli nie masz odpowiedniego typu anteny, możesz kupić taką, która ma wbudowany rotator. Upewnij się, że kupiłeś wystarczająco długi kabel, aby połączyć dwa końce, ponieważ będzie to źródło zasilania dla anteny FM. Podłącz rotator do jednostki sterującej, która będzie umieszczona wewnątrz twojego domu.

Po zebraniu wszystkich materiałów, nadszedł czas, aby określić długość anteny. Powinna ona mieć 32 cale długości lub więcej. Antena, która jest krótsza niż to, nie będzie działać z cywilnymi pasmami FM. Możesz zmierzyć tę długość i użyć jej jako wskazówki. Im dłuższa antena, tym lepiej. Jeśli masz długi kabel, możesz również użyć przewodu głośnikowego.

Antena dipolowa jest również łatwym sposobem na zbudowanie anteny VHF FM. Jest to również przydatne rozwiązanie do odbioru FM w pomieszczeniach zamkniętych. Antena dipolowa może być zbudowana z niedrogich i łatwo dostępnych materiałów. Możesz zainstalować ją na strychu lub w przestrzeni dachowej, a nawet użyć jej jako tymczasowej anteny. Istnieje wiele sposobów na zbudowanie anteny dipolowej FM.

Możesz zbudować obwód wzmacniacza anteny FM, jeśli masz trochę wolnego czasu. Jest to łatwy obwód do zbudowania i jest korzystny dla wszystkich poziomów doświadczenia. Jest to idealne wprowadzenie do elektroniki dla samouka, ponieważ uczy podstawowych zasad projektowania obwodów. Następnie, możesz go użyć do zbudowania bardziej zaawansowanej elektroniki. Upewnij się, że dokładnie przetestujesz obwód, zanim zaczniesz go okablowywać.

Przed rozpoczęciem budowy anteny FM, upewnij się, że jest ona kompatybilna z Twoim radiem. W idealnym przypadku powinna mieć impedancję 75 omów. Możesz użyć kabli, które mają cztery stopy długości lub sześć stóp długości, w zależności od preferencji. Budując antenę FM, upewnij się, że używasz kabla wysokiej jakości, ponieważ są one wykonane tak, aby trwać. I pamiętaj, jeśli nie jesteś pewien, nie wahaj się użyć wysokiej jakości materiałów. Będziesz cieszyć się najlepszym możliwym odbiorem!

Powinieneś również pamiętać, że będziesz musiał umieścić swoją antenę w pobliżu okna, ale upewnij się, że dostaniesz ją tak wysoko, jak to możliwe. Unikaj umieszczania jej zbyt daleko od okien, ponieważ mogą one zakłócać sygnał. Upewnij się, że antena ma dobry widok na nadajnik. Jeśli nie używasz wbudowanej anteny FM, musisz umieścić ją w pobliżu okna, aby uzyskać najlepszy sygnał.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane