Jak zrobić organiczny napój Marzanna

Ekologiczna marzanna to pyszny napój, ale jak go zrobić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Marzanna to staropolska tradycja, która ma wiele współczesnych wersji. Jest ona tradycyjnie wykonana ze słomy, ubrana na biało lub w szmatki i ozdobiona koralikami i wstążkami. Słomiana lalka jest niesiona przez dzieci i mieszkańców wsi 21 marca. Następnie zanurzają ją w każdej beczce z wodą, aby wyciągnąć złe duchy z wioski. Gdy Marzanna umiera, wieś wiwatuje.

Marzanna to pogańska słowiańska bogini, której domeną jest Zima. Równonoc wiosenna przypada na 21 marca. Jako sposób uhonorowania Marzanny, ludzie w tych krajach tradycyjnie palą lub topią jej podobiznę. Tradycja ta ma przynieść wiosnę do regionu. Organiczna Marzanna jest również doskonałym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego. W rzeczywistości możesz nawet wyhodować nasiona samodzielnie w swoim ogrodzie.

Praktyka topienia lub palenia podobizny Marzanny jest uważana za odpędzającą zimę i witającą nowy wzrost przez wiosnę. Antropolodzy twierdzą, że praktyka ta wywodzi się z obrzędów ofiarnych. Praktykowano ją również w celu zapewnienia dobrych zbiorów w następnym roku. Z paleniem Marzanny wiąże się wiele mitów. Jeden z przesądów przytacza, że jest to forma magii imitacyjnej.

Choć w mitologii słowiańskiej bogini Marzanna kojarzona była z zimą i śmiercią, to w rzeczywistości związana jest z rzymskim bogiem wojny-Marsem. W czasie mroźnych zimowych miesięcy bogini wraca do morza, symbolizującego świat podziemny, co sprawia, że robi miejsce dla bogini lustra, Dziewanny. Dziewanna jest również często kojarzona z Marzanną, co czyni ją jedną boginią. Jest potężną i starożytną boginią, a jej śmierć oznacza koniec zimy i odrodzenie wiosny.

Jak zrobić organiczną mieszankę olejków z Marzanny? Oto jak!!! Słoik organicznego oleju z marzanny pomoże Ci stworzyć naturalną, pyszną mieszankę. Olej będzie niesamowicie pachniał i fantastycznie smakował! Co więcej, Marzanna to świetny sposób na oczyszczenie domu z niezdrowych substancji i toksyn. Jeśli nigdy wcześniej jej nie próbowałeś, czas spróbować! Więc zacznij uczyć się, jak zrobić organiczną mieszankę oleju z Marzanny teraz!

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane