Jak zrobić barszcz biały bez zakwasu

Jak zrobić barszcz biały bez zakwasu

W przeciwieństwie do swojego kwaśnego, bogatego kuzyna, barszczu białego nie robi się na zakwasie. Jeśli jednak nie chcesz zakwaszać swojej zupy, nadal możesz ją zrobić. Dodając kilka dodatkowych składników, możesz stworzyć to samo klasyczne danie.

Barszcz biały to wschodnioeuropejskie danie, które może być podawane jako dodatek lub jako główny posiłek. Zupa jest zazwyczaj wykonana z mięsa lub wywaru z kości, a także gotowanych warzyw. Podczas gdy ono jest typowo robić z mięsem, ja może także robić wegetarianin. Jej cierpkość pochodzi z octu lub soku z kiszonej kapusty. Bywa też pozłacany kwaśną śmietaną. Jest szczególnie popularny w zimie.

Barszcz biały nazywany jest w Polsce także zupą wielkanocną, a spożywa się go w poranek Wielkiej Niedzieli. Przyrządza się go z przedmiotów, które znajdują się w koszyku wielkanocnym. Niektóre rodziny zabierają koszyczki do kościoła nawet w Wielką Sobotę. Choć potrawa tradycyjnie przyrządzana jest z kiełbasą i jajkami, można ją zrobić bez nich. Przepis jest bardzo prosty.

Niezależnie od tego, czy przygotujesz prostą, tradycyjną wersję, czy bardziej wyszukaną, będziesz zaskoczony łatwością wykonania. W rzeczywistości możesz ją zrobić bezglutenową lub wegetariańską.

Jeśli chcesz utrzymać kwaskowatość zupy w ryzach, dodaj do niej trochę zakwasu. Możesz zrobić swój własny zakwas lub użyć soku z ogórków koperkowych. Możesz również dodać kilka pokrojonych marchewek do swojej mieszanki. Możesz również użyć miksera zanurzeniowego lub blendera do przecedzenia zupy.

Możesz również zrobić to danie z mrożonymi kostkami ziemniaków. Możesz też zastąpić sok z kiszonej kapusty wersją bezglutenową. Jeśli szukasz bardziej dymnego smaku, możesz dodać trochę kiełbasy. Możesz nawet użyć proszku z maranty zamiast mąki uniwersalnej.

Barszcz biały może być podawany na ciepło lub na zimno. Podaje się go z chrupiącym chlebem, grzankami lub kwaśną śmietaną. Może być również obfitym posiłkiem jednogarnkowym. Jest to popularne danie na wielu wschodnioeuropejskich festiwalach.

Barszcz pochodzi z regionu słowiańskiego Europy Wschodniej. Do Ameryki Północnej został wprowadzony przez mennonitów pod koniec XIX wieku. Barszcz jest również uważany za część kultury ukraińskiej. Słowo barszcz, które pochodzi od proto-słowiańskiego *bursci ‘barszcz’, pierwotnie oznaczało kiszony barszcz. Barszcz był używany jako podstawa innych potraw, takich jak barszcz ptychotiny, oraz jako religijny posiłek rytualny w różnych tradycjach religijnych. Barszcz był również używany jako kosmiczne jedzenie dla radzieckich, a później rosyjskich kosmonautów. Znalazł się także na statku kosmicznym Korabl-Sputnik 4, który został wystrzelony na niską orbitę okołoziemską. Przewoził on manekina i zwierzęta. Statek kosmiczny przewoził również nagrany wcześniej przepis na barszcz, który był później emitowany w radiu Korabl-Sputnik 4.

Barszcz jest popularnym daniem w całej Europie Wschodniej i Rosji. Podaje się go jako posiłek lub jako tonik. Smaki zupy rozwijają się z czasem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane