Jak zrobić bonsai z tuji

Jak zrobić bonsai z tuji

Tworzenie bonsai z tuji jest wymagającym zadaniem. To nie tylko kwestia wiedzy, jak kształtować drzewko, ale także posiadania odpowiednich narzędzi i zrozumienia, jak powinno się uprawiać drzewka bonsai. Jeśli wiesz co robisz, możesz stworzyć wspaniałe drzewko, którym będziesz mógł się cieszyć przez lata.

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować jest donica bonsai, która jest specjalnym rodzajem donicy, która jest specjalnie zaprojektowana dla roślin bonsai. Zawsze powinieneś używać donicy, która jest co najmniej dwa razy większa od rozmiaru drzewa, które uprawiasz. W ten sposób drzewko będzie chronione przed urazami, które mogłyby się zdarzyć, gdyby zostało zbyt mocno przesunięte.

Wybrana przez Ciebie donica powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić korzenie drzewa i powinna mieć dobrą podstawę drenażową. Dzięki temu drzewo będzie miało równe ilości zatrzymywania powietrza i wchłaniania wody. Możesz także dodać do donicy korę jodłową lub wióry z sekwoi, aby stworzyć lekko kwaśną glebę. Jakość gleby decyduje o tym, jak dobrze będzie rosło drzewo. Jeśli gleba jest zbyt porowata, może się rozpadać i powodować obrażenia rośliny.

Gleba, którą wybierzesz dla swojego bonsai powinna zawierać składniki odżywcze, które zachęcą do dobrego wzrostu. Będą to azot, fosfor i potas. Oprócz stymulowania wzrostu, te składniki odżywcze pomogą Twojej roślinie oprzeć się chorobom. Możesz używać zarówno nawozów organicznych, jak i nieorganicznych. Upewnij się, że nie dodajesz nadmiaru nawozu lub płynnych nawozów do swojej rośliny. Dobrą zasadą jest, aby nigdy nie stosować płynnych nawozów do zwiędniętych roślin.

Jeśli planujesz uprawiać swoje bonsai na zewnątrz, będziesz musiał częściej je podlewać. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli pogoda jest ciepła. Wiosną i jesienią będziesz chciał nawozić roślinę zbilansowaną mieszanką nawozów.

Drzewka Bonsai mogą być również uprawiane w pomieszczeniach. W rzeczywistości, jeśli mieszkasz w chłodniejszym obszarze, możesz chcieć trzymać swoje bonsai w domu w zimie. Jeśli tak, trzeba będzie umieścić drzewo w słonecznym miejscu. Pozwoli to na uzyskanie światła słonecznego, którego potrzebuje, nawet jeśli nie jest tak ciepło jak na zewnątrz. Można je również trzymać w ogrzewanej szklarni lub nieogrzewanej szopie, ale należy upewnić się, że jest chronione przed zimną pogodą.

Drzewka Thuja bonsai są mrozoodporne, ale nie lubią zbyt intensywnego ciepła. Gdy są młode, będą szybko rosły. Z wiekiem drzewko będzie rosło w kształcie stożka lub kolumny. Drzewa te będą jednak potrzebowały również sporej ilości światła w zimie.

Tuje wymagają również specjalnej pielęgnacji podczas przycinania lub stylizacji. Potrzebny będzie zestaw narzędzi do przycinania, takich jak wytrzymałe nożyczki. Potrzebny będzie także drut, który pomoże nadać drzewu odpowiedni kształt. Do stylizacji gałęzi możesz użyć drutu aluminiowego lub miedzianego. Możesz również chcieć użyć zacisków, aby pomóc w poważniejszej manipulacji gałęziami.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane