Jak zrobić marmoladę z jabłek

Jeśli chcesz się nauczyć, jak zrobić marmoladę z jabłek, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Prawdziwa marmolada jest pełna pektyn, substancji, którą dietetycy określają jako pielęgniarkę. Pektyna może pomóc Ci wyeliminować zły cholesterol, radionuklidy i inne toksyny z Twojego organizmu. Pektyna jest również głównym składnikiem marmolady jabłkowej i może sprawić, że najbardziej nieestetyczne jabłka staną się pięknym daniem!

Możesz wykorzystać ten przepis, aby zrobić pyszny przysmak dla swojej rodziny. Wystarczy odciąć wierzchołki z całych jabłek i odrzucić rdzeń. Dodaj cukier, cynamon i żelatynę i dobrze wymieszaj. Piecz przez około godzinę lub aż osiągnie pożądaną konsystencję. Po tym czasie rozłóż ją na blasze do pieczenia. Następnie możesz dodać orzechy, rodzynki i suszone morele, jeśli chcesz.

Jeśli nie masz termometru, możesz użyć metody zimnej płyty lub blachy. W tej metodzie zanurzasz metalową łyżkę w gotującej się marmoladzie, a następnie trzymasz ją nad patelnią. Musisz ciągle obracać łyżkę, bo inaczej masa zacznie tworzyć skorupkę. Oprócz termometru trzeba stale mieszać marmoladę, aby nie dopuścić do jej przypalenia.

Pierwszym krokiem w robieniu marmolady jabłkowej jest przygotowanie jabłek. Pokrój jabłka na małe kawałki i posyp cukrem. Następnie należy umieścić jabłka w garnku z wodą i gotować na wolnym ogniu do miękkości. Po tym czasie dodajemy cukier, aż osiągnie 1/3 pierwotnej objętości. Po wykonaniu tego kroku marmolada jest gotowa. Następnie umieść słoiki w ciepłym piekarniku, aby wyschły.

Po przygotowaniu jabłek, możesz teraz przystąpić do robienia marmolady. Aby zrobić marmoladę z jabłek, należy obrać, wydrążyć i pokroić jabłka. Następnie gotujemy je do miękkości, dodając tylko tyle wody, aby się nie przypaliły. Gdy osiągną miękką konsystencję, przecedź je przez drobne sito. Następnie dodaj cukier i sok z cytryny. Zazwyczaj potrzebujesz jednej cytryny na każdy funt miąższu. Będziesz musiał często mieszać marmoladę, aby utrzymać gęstą i dobrze wymieszaną mieszankę.

Jeśli nie jesteś profesjonalnym kucharzem, nie martw się – nadal istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby zrobić idealną marmoladę z jabłek. Pierwszym krokiem w tym procesie jest obranie jabłek. Obrane jabłka mają w sobie pektyny, które pomagają gotowemu produktowi być gęstym. Możesz również namoczyć żelatynę w tej mieszance i dodać ją do masy jabłkowej. Kiedy marmolada jest już gładka i kremowa, jest gotowa do przechowywania w lodówce.

Po pierwsze, przygotuj swoją marmoladę z jabłek. Możesz użyć dowolnej metody, którą lubisz. Upewnij się, że obrałeś jabłka, a następnie umieściłeś je w rondlu o ciężkim dnie. Powinieneś również dodać pektynę i cukier, które pomagają zapobiec tworzeniu się grudek w marmoladzie. Kiedy puree zacznie wrzeć, możesz dodać sok z cytryny i kontynuować gotowanie. Możesz go nawet zamrozić, jeśli nie chcesz go użyć od razu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane