Jak zrobić tapicerowane łóżko z wezgłowiem

Jeśli kiedykolwiek chciałeś, aby twoja sypialnia miała więcej stylu, możesz stworzyć tapicerowaną płytę główną dla swojego łóżka. Takie wezgłowia dodadzą Twojej sypialni odrobinę elegancji, a także zapewnią miękką, amortyzowaną powierzchnię. Do wykonania własnego wezgłowia będziesz potrzebował kilku prostych materiałów, w tym kawałków płyty OSB/sklejki, maszyny do szycia i cięć pod kątem. Aby zacząć, pobierz darmowe plany Lydii i postępuj zgodnie z nimi ściśle.

Następnie zmierz i wytnij tkaninę. Umieść tkaninę twarzą w dół na podłodze. Następnie umieść ramę łóżka i deskę czołową na wierzchu tkaniny. Gdy już ustalisz prawidłowy pomiar, wytnij tkaninę, aby pasowała. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo tkaniny, aby pokryć ramę i deskę rozdzielczą, i że jesteś w stanie zszyć ją na miejscu. Następnie, jesteś gotowy do pokrycia łóżka! Po przycięciu tkaniny na wymiar, możesz zacząć dodawać dekoracyjne akcenty.

Aby powiesić tapicerowane wezgłowie i podnóżek, przymocuj dolne nogi 4×4 do ramy za pomocą Kreg Jig i 3 1/2-calowych śrub. Następnie owiń deski boczne i podnóżek tkaniną, watą lub chustą. Na koniec przymocuj deskę końcową do ramy. Użyj śrubokręta lub wsporników, aby przymocować boki do deski. Teraz przymocuj dolne nogi 4×4 do ramy.

Aby zainstalować szelki poprzeczne, zaznacz wysokość podłogi od dołu szelki poprzecznej. Będziesz musiał dostosować wysokość, jeśli deski są wypaczone. Możesz również chcieć przykręcić stopy, zwłaszcza jeśli są one pokryte dywanem. Zapobiegnie to rozwojowi pleśni pod materacem. Jeśli nie jesteś pewien, warto poprosić eksperta o pomoc w instalacji.

Teraz, gdy masz już podstawowe materiały, jesteś gotowy, aby zbudować swoją deskę czołową. Będziesz potrzebował 1/2-calowej sklejki pociętej na wymiar, jednocalowej pianki pociętej na wymiar i tkaniny. Będziesz musiał również kupić tkaninę i nailhead trim dla ramy. Możesz potrzebować kilku elektronarzędzi do zbudowania ramy, ale większość sklepów z narzędziami wytnie ją dla Ciebie. Będziesz także potrzebował kawałka tablicy kołkowej, która ma 77″ szerokości i 10″ wysokości.

Gdy już masz ramę drewnianą razem, czas zacząć szyć. Przygotuj swoją tkaninę, wykonując w razie potrzeby ściereczkę do suszenia. Gdy już wybierzesz tkaninę, przytnij ją do odpowiedniego rozmiaru. Następnie zrób krok dalej, szyjąc swoją deskę czołową. Używając pistoletu na zszywki, przymocuj tkaninę do kołków. Upewnij się, że używasz śrub, a nie gwoździ, ponieważ mogą one uszkodzić tkaninę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane