Jak zrobić Bonsai ze styropianu

Jak zrobić Bonsai ze styropianu

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w cieplejszym czy chłodniejszym klimacie, musisz wiedzieć, jak zrobić bonsai ze styropianu, aby chronić swoje rośliny podczas zimy. Bonsai są wrażliwe na mroźne temperatury, które mogą zabić lub zahamować wzrost rośliny. Aby tego uniknąć, będziesz musiał upewnić się, że twoja roślina ma wystarczającą wilgoć podczas zimowych miesięcy.

Pierwszym krokiem w jak zrobić bonsai z pudełka styropianowego jest usunięcie pokrywy. Następnie trzeba będzie umieścić swoje bonsai w centrum pudełka. Następnie przykryj glebę warstwą mulczu, takiego jak liście, rozdrobniony papier lub kompost. Ściółka pomaga przywrócić wilgoć roślinie i chroni ją przed mrozem.

Kolejnym krokiem w tym, jak zrobić bonsai, jest potraktowanie drzewka olejem usypiającym. Olej uśpiony może chronić Twoje drzewo przed inwazją owadów i chorobami. Zabieg ten pomaga również drzewu odzyskać siły. Jeśli drzewo znajduje się w chłodniejszym klimacie, może być konieczne zastosowanie środka owadobójczego, aby chronić je przed owadami, które mogą je uszkodzić w miesiącach zimowych.

Jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, prawdopodobnie będziesz mógł trzymać swoje drzewo na zewnątrz w miesiącach zimowych. Musisz jednak zadbać o to, aby znajdowało się ono w pomieszczeniu o kontrolowanym klimacie. Można to zrobić, umieszczając je w szklarni lub oranżerii. Można również użyć plastikowej folii do przykrycia drzewa. Pomoże to utrzymać równomierną temperaturę i zapobiegnie uszkodzeniu drzewa przez deszcz.

Inną możliwością ochrony rośliny jest umieszczenie jej pod ławką. Pozwoli to uchronić drzewo przed uderzeniami ciężkiego śniegu, a także zapewni roślinie dodatkowe ciepło. Dodatkowo można przykryć ławkę plandeką, co pomoże zapobiec przedostawaniu się deszczu w miesiącach zimowych.

Zimą możesz również trzymać roślinę w pomieszczeniach. Najlepszym miejscem do tego jest Twój garaż lub ogród zimowy. Możesz użyć drucianego ekranu, aby utrzymać krytyków z dala od drzewa. Możesz również umieścić przynętę wokół rośliny, aby utrzymać owady z dala. Jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, istnieją inne opcje dla Twojego drzewa. Możesz użyć bali siana, ale być może będziesz musiał dodać dodatkową ochronę dla swojej rośliny.

Ostatnim krokiem w tym, jak zrobić bonsai ze styropianu, jest upewnienie się, że drzewko ma wystarczającą wilgotność. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie kombinacji wody i nawozu. Będziesz musiał zmienić rozwiązanie co kilka tygodni, aby upewnić się, że pozostaje czyste i spójne. Jeśli widzisz, że roztwór zmienia kolor, to znak, że powinieneś go zmienić.

Najlepiej przenieść swoje bonsai do przestrzeni kontrolowanej przez klimat, zanim nadejdzie zimna pogoda. Możesz również chcieć potraktować glebę, aby pomóc w zapobieganiu owadom. Należy również chronić korzenie rośliny. Dodanie warstwy mulczu do ziemi może również pomóc w ochronie górnej warstwy gleby przed zamarzaniem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane