Jak zrobić hotel dla owadów

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu dlaczegopomagam.pl

Jeśli planujesz zbudować hotel dla owadów, ten przewodnik pomoże Ci zbudować konstrukcję samodzielnie, a przy tym będziesz mógł wykorzystać materiały, które już masz w swoim domu lub ogrodzie. Powinieneś użyć naturalnego drewna, lub wersji z recyklingu, jeśli je masz. Drewniana rama powinna mieć wystarczającą głębokość, aby umożliwić materiałom gniazdowym wpadnięcie do środka. Możesz poddać recyklingowi starą ramę obrazu lub drewnianą szufladę, aby zbudować solidny hotel dla owadów.

Jeśli nie masz doświadczenia w budowaniu hoteli dla owadów, możesz również zapoznać się z instrukcjami w książkach na ten temat. Marc Carlton i Werner David napisali obszernie na ten temat, a Melanie von Orlow stworzyła szczegółowy podręcznik na temat budowy hotelu dla pszczół. Jeśli masz już trochę doświadczenia z piłą, łatwo jest to śledzić. I nie zapomnij uwzględnić wargi z drewna na szczycie drewnianej podstawy.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy budowie hotelu dla owadów jest użycie materiałów, które przemawiają do różnych owadów. Niektóre robaki są bardziej przyciągane do pewnych materiałów, podczas gdy inni wolą wilgotne środowiska. Spróbuj różnych miejsc, aby zobaczyć, które działa najlepiej dla Ciebie. Jeśli nie jesteś pewien, jakie owady chcesz przyciągnąć, możesz spróbować zwinąć kawałki papieru, aby stworzyć otwory podobne do ula dla pszczół. Możesz również użyć roślin doniczkowych, które zapewniają nektar.

Umieść hotel dla owadów w słonecznym miejscu w pobliżu stawu lub innego źródła wody. Aby uzyskać najlepsze wyniki, umieść hotel dla owadów w słonecznym miejscu, podczas gdy suche gałązki i siano najlepiej umieścić w cieniu. Zawsze pamiętaj, że musisz utrzymać hotel dla owadów w czystości i utrzymaniu – w przeciwnym razie owady mogą się przestraszyć i odejść, nigdy nie wracać! Jeśli zastosujesz się do tych prostych kroków, będziesz w stanie przyciągnąć wiele korzystnych owadów na swoim podwórku lub w ogrodzie.

Jeśli szukasz kreatywnego i funkcjonalnego projektu na weekend, hotel dla owadów jest idealnym zajęciem. Hotele dla robali są nie tylko dla dorosłych – dzieci pokochają budowanie ich razem z Tobą. Będą uczyć się o przyrodzie, układaniu różnych materiałów i obserwowaniu stworzeń. A ponieważ ich budowa jest tak prosta, cały proces jest jeszcze bardziej ekscytujący. Ale nie pozwól dzieciom na tym poprzestać. Spraw, aby były częścią zabawy!

Jeśli masz większą przestrzeń, rozważ zbudowanie hotelu dla owadów z materiałów pochodzących z recyklingu. Zbuduj drewnianą skrzynię z palety, a następnie wypełnij ją różnymi przedmiotami, takimi jak wióry drzewne, cegły lub doniczki z roślinami. Następnie przymocuj drewnianą ramę za pomocą gwoździ lub kleju do drewna. Później możesz umieścić swój nowy hotel dla owadów gdziekolwiek zechcesz i obserwować, jak przybywają robaki! To świetny sposób na przyciągnięcie owadów do ogrodu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane