Jak zrobić tor przeszkód dla dzieci w ogrodzie

Jednym z najprostszych sposobów na zbudowanie toru przeszkód dla dzieci w ogrodzie jest użycie kolorowej kredy. Umieść kubki w odległości około dwóch do trzech stóp od siebie, aby stworzyć tor. Jako nagrody, rozważ zakup materiałów plastycznych, takich jak markery, kredki, papier do rysowania i naklejki. Inne odpowiednie nagrody to certyfikaty lub nawet zabawki. Upewnij się, że twój tor przeszkód jest bezpieczny i pewny dla dzieci do użytku. Dzieci to pokochają!

Innym zabawnym sposobem na stworzenie kursu jest umieszczenie dwóch wiaderek na obu końcach ogrodu. Niech Twoje dziecko nabierze mały kubek wody z jednego wiadra do drugiego, a następnie przeniesie go do drugiego. Jako przeszkody możesz również wykorzystać makaron basenowy – świetnie nadaje się do zabawy z wodą i może być wykorzystany jako bariery na torze wyścigowym, płotki lub zabawne pałeczki. Jeśli jednak Twoje dzieci są bardzo aktywne, może się okazać, że Twój domowy tor przeszkód jest zbyt zaawansowany. Jeśli tak jest, spróbuj ustawić tor przeszkód dla swoich dzieci, aby zrobić to bez upuszczania.

Oprócz makaronu basenowego, możesz również użyć dużych pudełek kartonowych jako przeszkód. Jeśli nie masz zjeżdżalni w swoim ogrodzie, możesz użyć brodzika wypełnionego wodą. Inną opcją jest użycie sieci rybackiej. Można też zrobić tunel z płachty namiotu. Kiedy twoje dzieci ukończą swój tor przeszkód, będą miały blast grając na swoim podwórku. Pamiętaj, aby zabezpieczyć rośliny takie jak np. turzyca, które łatwo mogą ulegnąć zniszczeniu, jeśli dzieci na nie wbiegną.

Możesz zrobić tor przeszkód w swoim ogrodzie, który wymaga różnych umiejętności i może być dostosowany do każdego rodzaju ogrodu. Dzieci, które są aktywne i grają, często rozwijają lepsze umiejętności motoryczne i umiejętności rozwiązywania problemów, a posiadanie zabawnego toru przeszkód w ogrodzie może pomóc ich pewności siebie, a także poziomom koncentracji. Pamiętaj tylko, aby ściśle nadzorować dzieci podczas zabawy na torze przeszkód. Korzyści z tego rodzaju aktywności fizycznej mogą trwać całe życie!

Po ustawieniu toru przeszkód, dodaj huśtawkę linową i basen dla dzieci. Dzieci mogą bawić się w wodzie podczas zabawy. Możesz również wypełnić basen balonami. Huśtawka linowa może być dodana do toru przeszkód, aby dać dzieciom dodatkowe wyzwanie. Jednym ze świetnych pomysłów jest zrobienie huśtawki linowej z opon! Możesz również stworzyć tor przeszkód używając przedmiotów codziennego użytku, takich jak węże i opony.

Choć tor przeszkód jest najbardziej popularną aktywnością dla dzieci, możesz również dodać inny lub dodać do niego tymczasowe przeszkody. W ten sposób Twoje dzieci mogą wybrać kurs, który zabierze je od początku do końca lub do tyłu i od przodu do tyłu. To da im dobre ćwiczenie i sprawi, że będą myśleć nieszablonowo! Możesz nawet chcieć dołączyć stację z przekąskami, torbę z czułkami i muzykę. Możesz także zmieniać materiały, z których wykonany jest tor przeszkód, w zależności od pory roku i warunków pogodowych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane