Jak zrobić bombkę z papieru

Jak zrobić bombkę z papieru

Niezależnie od tego, czy szukasz szybkiego świątecznego rzemiosła dla dzieci, czy czegoś do wystawienia, istnieje wiele sposobów na zrobienie bombki z papieru. Możesz na przykład zrobić zabawną dekorację z szyszek z kokardą, która będzie świetnie wyglądać na choince. Możesz też stworzyć bombkę o ciekawym kształcie, która będzie się wyróżniać z tłumu.

Aby zrobić papierową bombkę, będziesz potrzebować trochę papieru i styropianowej kuli. Możesz również potrzebować trochę wstążki lub sznurka, na którym powiesisz swoje dzieło. Kiedy masz już swoje materiały, jesteś gotowy do rozpoczęcia pracy.

Pierwszym krokiem jest wykonanie szablonu bombki. Do tego celu możesz użyć linijki lub folderu kostnego. Linijka pomoże Ci upewnić się, że Twoja linia cięcia jest prosta. Najlepiej jest położyć szablon na płaskiej powierzchni i narysować linię. Jeśli jesteś trochę chwiejny z linijką, nie martw się – w końcu wszystko się ułoży.

Następnie będziesz potrzebował trochę taśmy dwustronnej. Dzięki niej Twoja bombka będzie wyglądała o wiele ciekawiej. Potrzebne będą również nożyczki i igła. Aby bombka dobrze wisiała, będziesz potrzebował kawałka sznurka o długości co najmniej 60 cm. Możesz również użyć kawałka taśmy klejącej, aby przymocować sznurek do styropianowej kuli.

Wykonanie papierowej bombki mogło być nieco trudniejsze niż się spodziewałeś. Może się również okazać, że skończysz z mniejszą ilością bombek niż planowałeś. Można jednak łatwo dodać więcej ozdób do bombki, jeśli czujesz się kreatywny. Możesz zrobić bombkę, która jest nieco bardziej skomplikowana, używając różnych kształtów lub różnych kolorów papieru. Możesz również użyć mieszaniny papieru i mąki, aby przykleić dekoracje do kuli. Jeśli wolisz, możesz następnie zanurzyć bombkę w tej mieszance.

Na koniec będziesz potrzebował trochę wstążki, aby wykończyć bombkę. Możesz użyć wstążki, która jest wystarczająco długa, aby zwisać z góry kuli lub możesz owinąć ją wokół rozdwojonej szpilki. Alternatywnie możesz użyć cienkiego drucianego patyczka, który przewleczesz przez otwór, który zrobiłaś w bombce na górze. Jeśli nie masz igły, możesz też użyć igły dziewiarskiej. Igła powinna być na tyle długa, aby przejść przez otwór u góry bombki, ale na tyle krótka, abyś mogła obrobić papier w odpowiednim miejscu.

Papierowa bombka może nie być tak efektowna, jak byś chciał, ale powinieneś być w stanie zrobić zabawną dekorację z szyszek sosnowych z kokardą, która będzie świetnie wyglądać na drzewie. Możesz również użyć papierowych serwetek do stworzenia ozdób. Możesz też wypróbować bombkę z papierowego talerza.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane