Jak zrobić bombkę z origami

Jak zrobić bombkę z origami

Tworzenie bombki z origami to świetny sposób na dodanie odrobiny świątecznej radości do domu w te święta. Oprócz używania go jako dekoracji, można również użyć go do wspierania kominka, lub powiesić go na choince lub gałęzi. Możesz nawet użyć go do ozdobienia butelki wina. Jest to również zabawa w tworzenie i może być świetnym projektem na deszczowy dzień.

Dobrym punktem wyjścia jest kartka papieru o wymiarach 15cm na 15cm. To powinno dać bombkę, która mierzy około 4 cm z każdej strony. Przyda się również linijka, aby upewnić się, że linia cięcia jest prosta. Gdy masz już odpowiedni papier, czas na składanie. Istnieje kilka technik, ale najłatwiejszą jest złożenie papieru w trójkąt, którego strona zagięcia skierowana jest w dół. Gdy papier jest już złożony, bombka jest kompletna. Aby uzyskać najlepszy wygląd, będziesz chciał się upewnić, że wybrałeś błyszczący papier. Możesz też wybrać wytrzymały papier, który nie rozpadnie się w przypadku uderzenia. Możesz również spróbować wykonać go przy użyciu papieru do scrapbookingu lub nawet resztek opakowania po prezentach.

Jeden z ciekawszych sposobów na zrobienie bombki z origami wymaga odrobiny sznurka i trochę kreatywnego składania. Można też wykorzystać kilka kawałków drewnianych koralików. Na szczęście są one niedrogie, a do tego fajnie się je wykorzystuje. Jest to świetna aktywność do zrobienia z dziećmi lub jako aktywność rodzinna, zwłaszcza gdy utkniesz w środku w deszczowy dzień. Świetnym pomysłem na prezent jest przywiązanie kilku z nich do przezroczystej plastikowej bombki. Możesz je nawet wykorzystać jako girlandę.

Najlepszą częścią robienia własnej bombki jest to, że możesz ją zrobić w dowolnym rozmiarze i kolorze. Możesz nawet dodać trochę więcej energii do swojej bombki poprzez dodanie kilku dodatkowych koralików do każdej z nich. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj płaskiego pędzla do nakładania kleju. Możesz nawet użyć odrobiny żyłki wędkarskiej lub przezroczystej żyłki do stworzenia pływającej girlandy gwiazd. Rezultaty są całkiem fajne i wyglądają tak samo dobrze jak każda kupiona w sklepie wersja.

Współczesne wyczyny składania papieru inspirowane są wieloma rzeczami, w tym skandynawskim wzornictwem, ruchem Bauhaus i sztuką origami. Możesz zobaczyć wiele z tych wyczynów, jeśli wybierzesz się na wycieczkę do muzeum origami. Niektórzy nawet robią z tego zabawę, próbując stworzyć najbardziej wyszukany i skomplikowany projekt. Tworzenie własnej bombki z origami jest zaskakująco łatwe i przyjemne. Efektem końcowym jest bombka, która z pewnością zachwyci rodzinę i przyjaciół, a nawet Twoje zwierzęta domowe. Tworzenie własnych bombek to także świetny sposób na recykling resztek papieru. Możesz zrobić bombki używając kwadratowego papieru do origami, kawałków sznurka, a nawet resztek opakowania po prezentach. Możesz je również wykonać z papieru do origami, który możesz samodzielnie wydrukować.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane