Jak wykonać test owulacyjny

Czas wykonywania testów owulacyjnych zależy od długości cyklu kobiety. Na przykład, cykl 28-dniowy wymaga wykonania testu owulacyjnego w 11 dniu. W przypadku krótszego cyklu może być konieczne odczekanie do ostatniego dnia miesiączki przed podjęciem próby. W przypadku dłuższych cykli, należy rozpocząć testowanie na trzy do pięciu dni przed planowaną owulacją. Aby wykonać test owulacyjny, wystarczy oddać mocz na patyczek testowy. Jeśli wykryjesz przypływ hormonu jajnikowego, kij zmieni się na pozytywny.

Zrobienie testu owulacyjnego można zrobić o każdej porze dnia, ale zaleca się, aby testować rano i późnym wieczorem. Dzieje się tak dlatego, że poranny mocz ma najwyższe stężenie hormonu luteinizującego. Należy unikać picia dużych ilości płynów przed testem. Upewnij się, że używasz suchego i bezzapachowego paska testowego, aby uzyskać najbardziej dokładne wyniki. Używanie ręcznika papierowego lub chusteczki do zbierania pasków testowych sprawi, że proces będzie łatwiejszy i mniej stresujący dla Ciebie.

Cyfrowy test owulacji to kolejna opcja. Możesz użyć jednego, który wykorzystuje cyfrowy odczyt i pozwala na interpretację wyników. Cyfrowe testy owulacyjne mogą wyświetlać “+” lub “-“, lub inne wskaźniki. Te testy owulacyjne są droższe niż analogowe, a niektóre z nich mogą być wadliwe. Niektóre modele zostały wycofane z rynku. Ale bez względu na to, jaki typ wybierzesz, najlepiej jest użyć renomowanej marki.

Test owulacyjny pomoże ci również określić, kiedy jest najlepszy czas, aby spróbować zajść w ciążę. Hormon luteinizujący w moczu jest wskaźnikiem owulacji i sygnalizuje jajniki, aby uwolnić jajo. Jeśli hormon luteinizujący zostanie wykryty, oznacza to, że owulacja jest bliska. Powinnaś zwrócić uwagę na swoją podstawową temperaturę ciała i wydzielinę z pochwy. Możesz również użyć zestawu do testu owulacji, aby dowiedzieć się, kiedy jest twój płodny okres.

Aby wykonać najlepszy test owulacji, musisz znać swój cykl miesiączkowy. Na przykład, jeśli masz 28-dniowy cykl, to owulacja prawdopodobnie nastąpi w 14 dniu cyklu. Dla krótszych cykli, można dokonać konserwatywnego założenia, że owulacja wystąpi cztery do sześciu dni przed punktem środkowym cyklu. Powinnaś zacząć stosować swój zestaw do testów owulacyjnych na około cztery lub sześć dni przed punktem środkowym cyklu. Powinnaś badać swój mocz tak często, jak to możliwe i używać go regularnie, ale najlepiej o tej samej porze każdego dnia.

Testy owulacyjne mogą być trudne w użyciu, ale są skuteczne w przewidywaniu, kiedy kobieta ma mieć owulację. Użycie tych testów pozwoli wykryć wysoki poziom hormonu luteinizującego (LH) w Twoim moczu, który będzie sygnalizował owulację w ciągu najbliższych 16 do 48 godzin. Należy jednak pamiętać, że różne kobiety mają różne poziomy LH i mogą chcieć użyć więcej niż jednego testu owulacyjnego, aby się upewnić.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane