Jak zrobić klucz do filtra oleju

Jeśli nigdy nie posiadałeś narzędzia do dokręcania filtra oleju, możesz się zastanawiać, jak zrobić je samemu. Klucze do filtrów oleju mogą być trudne do kupienia. Ale jest możliwe, aby zrobić jeden przy użyciu materiałów, które prawdopodobnie już masz. Narzędzia te są wykonane z metalu, jak na przykład śrubokręt. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić klucz do filtra oleju, to śrubokręt, pas bezpieczeństwa i kilka materiałów.

Jeśli kiedykolwiek musiałeś usunąć filtr oleju w swoim samochodzie, wiesz, jak frustrujące może to być. Ale nie ma potrzeby kupowania go – istnieje wiele niedrogich alternatyw, które można kupić. Te narzędzia mogą być nawet wykonane z bandan. Bandana to świetny materiał do wykorzystania w tym projekcie, ale musisz mieć pewność, że się nie rozerwie. Nie trzyma filtra bardzo mocno.

Przy tworzeniu własnego klucza do filtra oleju, możesz wybrać pomiędzy stylem gniazda lub kluczem taśmowym. Klucz nasadowy pasuje do gwintów filtra oleju, natomiast klucz taśmowy dookoła filtra. Z drugiej strony, klucz taśmowy jest uniwersalnym narzędziem, które pasuje do wielu różnych rozmiarów filtrów. Jeśli masz ciasną przestrzeń wokół filtra, powinieneś użyć klucza nasadowego.

Możesz również dodać gruby papier ścierny do klucza do filtra oleju. Wystarczy wsunąć trochę papieru ściernego z ziarnem samoprzylepnym do płyty końcowej klucza do filtra oleju w stylu taśmowym. Następnie należy przesunąć klucz w kierunku dolnej części filtra oleju. Ziarno dostanie się do wnętrza metalu. Gdy już się wydostanie, można wykręcić filtr oleju. Ale pamiętaj, aby użyć wysokiej jakości klucza, ponieważ ten klucz do filtra oleju DIY będzie trwał przez lata.

Możesz kupić klucz do filtra oleju online lub w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS. NAPA oferuje 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Dobry klucz powinien być wystarczająco uniwersalny, aby obsłużyć filtry oleju o rozmiarach od 2,5 do 3,25 cala. Powinien również pasować do większości popularnych rozmiarów filtrów oleju, od 60mm do 93mm. Kolejną ważną cechą klucza jest jego wspomagająca magnetyczna konstrukcja. Jest to doskonały wybór, jeśli masz trudno dostępny filtr oleju.

Inny prosty klucz do filtra oleju jest wykonany ze starego skórzanego paska. Możesz go użyć do wyjęcia filtra oleju z jego obudowy. Najlepiej zrobić klucz do filtra oleju w miejscu, gdzie masz dużo miejsca, aby go wymacać i bezpiecznie używać. Jednak do filtrów o głębszym zagłębieniu potrzebujesz specjalnego narzędzia. Jeśli masz niezbędne narzędzia, możesz je wykonać ze starego skórzanego pasa.

Klucze do filtrów oleju, w których zastosowano łańcuch, mają lepsze zęby pociągowe i łatwiej nimi kręcić na filtrach. Do filtra oleju o dużych rozmiarach możesz użyć klucza 4-calowego, natomiast do mniejszych – 2,5-calowego. Klucz do filtra oleju z łańcuchem ma obrotową rękojeść i jest objęty dożywotnią gwarancją Craftsman.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane