Jak zrobić szybko potwierdzenie

Jak zrobić szybko potwierdzenie

Bierzmowanie jest rytuałem przejścia dla młodych dorosłych i jest jednym z siedmiu sakramentów Kościoła katolickiego. Sakrament ten nie jest jednak zwykłą ceremonią. Proces składa się z kilku weekendowych zajęć w ciągu dwóch lat. Ceremonia odbywa się zazwyczaj podczas Mszy Świętej. Nierzadko ceremonia trwa nawet półtorej godziny. W niektórych przypadkach konfirmant może być zobowiązany do wygłoszenia mowy przed zgromadzeniem.

Sakrament ten uczy również ochrzczonego bycia silniejszym żołnierzem Chrystusa. Katechizm Rzymski wyjaśnia również, że człowiek zyskuje nową moc i siłę, gdy staje się katolikiem. Ponadto, sakrament ten oznacza również początek życia duchowego danej osoby. Najlepsze jest to, że uzyskanie bierzmowania jest stosunkowo niedrogie.

Aby zostać potwierdzonym, dana osoba musi najpierw zostać ochrzczona. Następnie powinna uczęszczać na zajęcia z bierzmowania. To może, ale nie musi, wymagać uczestnictwa w codziennej mszy świętej. Kościół katolicki składa się z wielu parafii, z których każda jest nadzorowana przez biskupa. Każda diecezja będzie miała inne podejście do kwestii bierzmowania. Niektóre parafie mogą spotkać się z kandydatem kilka razy, inne nie.

Najważniejszą częścią sakramentu jest przyjęcie Ducha Świętego, który zasadniczo potwierdza wiarę danej osoby w wiarę katolicką. Aby zostać potwierdzonym, dana osoba musi być ochrzczona, uczęszczać na zajęcia z bierzmowania i podjąć kilka innych zobowiązań. Sakrament ten uczy również osobę życia w wierze i służbie. Ponadto sakrament ten ma potencjał, by zmienić życie danej osoby na lepsze.

Najlepszym sposobem na zdobycie wiedzy na temat sakramentu jest wzięcie udziału w sesji informacyjnej z członkiem katolickiego duchowieństwa. On lub ona powinni być w stanie wskazać ci kierunek głównego dobroczyńcy sakramentu, Ducha Świętego. Ponadto, musisz przygotować się do bierzmowania, czytając o wierzeniach i tradycjach Kościoła katolickiego oraz uczęszczając na wymagane zajęcia. Dobrym pomysłem jest także znalezienie sponsora lub mentora, który będzie ci pomagał w twojej religijnej podróży. Tą osobą może być każdy, ale sponsor powinien być zaangażowany w pomoc konfirmantowi w naśladowaniu Jezusa Chrystusa.

Innym dobrym pomysłem jest zapisanie się na projekt służby. Możesz znaleźć kościół, który oferuje program wolontariatu. Jeśli nie jesteś jeszcze zaangażowany w kościele, rozważ dołączenie. W ten sposób poznasz nowych przyjaciół i przyczynisz się do lokalnej sprawy. Dobrym pomysłem jest również poznanie stanowiska Kościoła katolickiego w takich kwestiach jak aborcja i kara śmierci. Możesz być również zaskoczony, aby dowiedzieć się, że istnieje wiele organizacji opartych na wierze, które zapewniają bezpłatne lub tanie materiały, aby pomóc Ci przygotować się do sakramentu.

Sakrament jest najważniejszym ze wszystkich obrzędów przejścia w wierze katolickiej. Jest najważniejszy, ponieważ to właśnie on najskuteczniej wyznacza początek dorosłego życia danej osoby jako pełnoprawnego członka wiary. Z sakramentem wiąże się również odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane