Jak zrobić beton w taczce

Jak zrobić beton w taczce

Przygotowanie się do mieszania betonu w taczce jest nieco inne niż przygotowanie go w większym wiadrze lub na ziemi. Kluczem jest, aby uzyskać mieszankę dokładnie wymieszane przed dodaniem wody. Jeśli nie, skończysz z niechlujnym mieszanki. Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli dodać zbyt dużo wody, beton będzie słaby. Z drugiej strony, jeśli dodasz zbyt mało, beton będzie zbyt suchy. Kiedy mieszasz beton w taczce, będziesz musiał dodawać wodę stopniowo, aż osiągniesz pożądaną konsystencję.

Musisz się upewnić, że Twoja taczka ma dobrą tacę do mieszania. Taca powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić beton, który zamierzasz zrobić. Ważne jest również, aby upewnić się, że głębokość tacy jest wystarczająco wysoka, aby dobrze wymieszać. Jeśli Twoja taczka nie ma tacy, możesz użyć niedrogiej tuby do zaprawy. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w tacce wkładki, która zapobiegnie uszkodzeniom.

Mieszanie betonu jest łatwiejsze niż myślisz. W przeciwieństwie do mieszania betonu w wiadrze, możesz łatwo uzyskać dostęp do mokrej mieszanki w taczce. Jeśli mieszasz mniej niż pełny worek betonu, będziesz musiał mieszać go w większym wiadrze. Można również użyć motyki. Jest to dobra opcja, jeśli trzeba mieszać 60 do 80 funtów betonu. Motyka działa również dobrze, gdy robisz płyty. Jest to szczególnie pomocne, jeśli używasz re-bar do formowania płyty. Pionowy uchwyt motyki pomoże zapakować beton wokół krawędzi szalunku, co sprawi, że beton będzie mocniejszy.

Zanim zaczniesz mieszać beton, upewnij się, że masz na sobie maskę przeciwpyłową. Cement portlandzki może poparzyć oczy i skórę. Jeśli mieszasz mokry beton, będziesz musiał użyć narzędzia do zgarnięcia betonu do taczki. Płaska łopata jest dobrym rozwiązaniem. Można również użyć grabi z pionowym uchwytem. To pomoże zapakować beton wokół krawędzi i ułatwi formowanie płyty.

Kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia mieszania betonu, zacznij od usunięcia papierowej torby z mieszanki betonowej. Można również użyć przystawki HYDE StirWhip. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od odmierzenia wody za pomocą miarki. Możesz dodać niewielką ilość wody na raz, ale beton powinien być uwodniony w dolnych rogach stosu.

Jeśli przygotowujesz płytę, będziesz musiał umieścić kilka kawałków pręta zbrojeniowego wokół krawędzi stosu. Następnie należy wbić kołki wzdłuż długości pala i wbić końcówkę ograniczającą. Trzeba będzie również wcisnąć stop-end w dół do siatki, tak aby złapać beton. Następnie można przybić końcówkę na miejsce, aby utrzymać beton na miejscu.

Jeśli wylewasz płytę, będziesz musiał również użyć grabi do pakowania betonu wokół krawędzi stosu. Należy również przechylić beton do góry, aż znajdzie się on 1/2″ nad szalunkiem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane