Jak zrobić białe tło dla zdjęć

Jak zrobić białe tło dla zdjęć

Tworzenie białego tła dla zdjęć jest istotną techniką. To może być satysfakcjonujący proces, jeśli zrobić poprawnie. Istnieje kilka sposobów, aby to osiągnąć. Techniki mogą się różnić, a każda z nich ma swoje wady i zalety.

Najpopularniejsza technika tworzenia białego tła polega na zastosowaniu lampy błyskowej. Technika ta ma tę zaletę, że usuwa ze zdjęcia wszelkie matowe, szare tło. Jednak może ona również spowodować prześwietlenie tła. Dlatego ważne jest, by przetestować światło przed zrobieniem zdjęcia.

Inna metoda polega na użyciu stołu świetlnego. Stół świetlny to arkusz białego acetatu, który można zgiąć, aby stworzyć pionowe lub poziome tło. Niektórzy fotografowie studyjni używają tej metody do robienia zdjęć katalogów i fotografii produktowej. Jeśli nie masz stołu świetlnego, możesz użyć dużego okna lub szklanych drzwi. Do oświetlenia tła będziesz potrzebował co najmniej dwóch żarówek wolframowych o mocy 100 watów do światła dziennego.

Możesz również użyć reflektora. Reflektor to obiekt, który jest biały, jak np. trójkątna deska plakatowa, która zmniejsza cienie na białym tle. Możesz również użyć białego rdzenia piankowego, płytki metra lub białego marmuru, aby rozproszyć światło. Pomoże to zmniejszyć cienie i sprawi, że białe tło wyda się bardziej realistyczne.

Dla bardziej profesjonalnych zdjęć, będziesz chciał użyć trzech lamp. Będziesz musiał ustawić te światła tak, aby znajdowały się na górze, po lewej i po prawej stronie Twojego produktu. Dzięki temu boki i góra będą odpowiednio oświetlone i unikniesz wszelkich gorących punktów. Ta technika pomoże również wyeliminować mętne odcienie szarości z tła.

Możesz również użyć reflektora, ale będziesz chciał użyć bardziej neutralnego źródła światła. Neutralne światło będzie produkować najbliższy możliwy biały kolor. Pomoże to wyeliminować wszelkie błotniste odcienie szarości i zapewni, że kolory tła będą pasować do prawdziwych kolorów Twojego produktu.

Możesz również użyć parasolki, aby rozproszyć źródło światła. Ważne jest jednak, aby nie kłaść parasolki na ziemi, ponieważ może to spowodować powstanie białego gorącego punktu. Będziesz również chciał użyć negatywnego wypełnienia, aby zapobiec rozlewaniu się światła z tła na zdjęcie.

Jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć użyć naturalnego światła. Światło naturalne jest darmowe i łatwe w użyciu, ale wymaga więcej planowania. Będziesz musiał wybrać miejsce z dużą ilością naturalnego światła i będziesz musiał określić czas sesji, aby złapać idealne oświetlenie.

Aby uzyskać bardziej precyzyjne wyniki, możesz użyć wbudowanych w Photoshopa narzędzi do zaznaczania. Możesz również użyć białej tablicy plakatowej lub białej tkaniny, aby stworzyć białe tło. Możesz również kupić papier bezszwowy. Tego typu materiały są łatwiejsze w użyciu niż tkanina. Możesz również użyć półprzezroczystej białej zasłony, aby rozproszyć światło.

Możesz także stworzyć bezszwowy biały zamach, używając długich rolek białego papieru. Pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele pracy w postprodukcji. Ułatwi to również edycję zdjęć.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane