Jak zrobić wieczną różę

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić wieczną różę, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Możesz również użyć zwykłego lakieru do włosów, aby zachować płatki. Jest to mniej popularny sposób konserwacji róż. Pomaga on zachować jędrność płatków i zapobiega ich odpadaniu podczas procesu suszenia. Płatki pozostaną nienaruszone przez co najmniej tydzień, ale nie należy ich wystawiać na działanie jasnych świateł ani umieszczać w pobliżu wysokości, gdzie mogłyby ulec uszkodzeniu.

Everlasting roses są zaskakująco wytrzymałe, dzięki warstwie niklu pod płatkami. Przetrwają dwumetrowy upadek na twardą podłogę lub dywan i mają pewien stopień wytrzymałości strukturalnej. Oznacza to, że nie roztrzaskają się pod wpływem znacznej siły. Jednak ważne jest, aby mieć świadomość, że prawdopodobnie otrzymają powierzchniowe blizny na złocie. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na zakup drogiego pudełka z różami, zrób własne!

Już po wybraniu ulubionej róży do suszenia, nadszedł czas, aby powiesić ją w oknie. Jeśli to możliwe, wybierz ją tuż przed zwiędnięciem kwiatu. Aby wiedzieć, czy róża jest wysuszona, sprawdź łodygę. Jeśli nadal jest wilgotna, wyrzuć ją i wybierz inną. Możesz również przyciąć łodygę, usuwając liście. Liście nie schną dobrze i mogą się łamać, więc nie chcesz ich całkowicie wysuszyć.

Po przycięciu płatków, następnym krokiem jest pokrycie ich zastrzeżoną mieszanką lakieru polimerowego. Proces ten obejmuje kilka etapów i może trwać do trzech miesięcy na jedną różę. Złoto jest bardzo błyszczące, a jego powierzchnia wydaje się genialna. Złote płatki róż nie ulegną degradacji i przetrwają tysiące lat. Aby wykonać różę wieczną, należy wykonać 60 kroków. Cały proces może trwać kilka miesięcy.

Chociaż nie jest konieczne przenoszenie zakonserwowanej róży z miejsca na miejsce, najlepiej unikać trzymania jej w gorących pokojach lub łazienkach, ponieważ miejsca te mogą powodować zbyt dużą wilgotność i ciepło. Możesz je czyścić za pomocą miękkiej szczotki i specjalnego odkurzacza do kwiatów. Możesz również użyć suszarki, ale pamiętaj, aby używać chłodnego powietrza – gorące powietrze może zniszczyć róże! Na koniec pamiętaj, aby podczas czyszczenia róż używać wyłącznie białych ściereczek. Unikaj używania jasnych kolorowych powierzchni, ponieważ mogą one powodować plamy.

Po wysuszeniu płatków, możesz dodać żel krzemionkowy do pojemnika. Pamiętaj tylko, aby dodawać go po trochu na raz. Możesz również mikrofalować kwiaty przez kilka sekund, aby usunąć nadmiar wody. Przed nałożeniem żywicy epoksydowej należy sprawdzić, czy płatki są wystarczająco suche. Jeśli chcesz, aby Twój kwiat przetrwał kilka lat, po prostu umieść go w szczelnym pojemniku. Powinien stwardnieć w ciągu kilku dni.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane