Na co uważać podczas kupna mieszkania od dewelopera?

Na co uważać podczas kupna mieszkania od dewelopera

Jeśli podczas kupna mieszkania wykonasz odbiór mieszkania w Łodzi, to unikniesz niezauważenia rozmaitych usterek. Będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze na wyeliminowaniu wszystkich wad na koszt dewelopera. Chroni cię ustawa deweloperska, więc warto znać swoje prawa i je egzekwować.

Co ma szczególne znaczenie przy zakupie mieszkania od dewelopera?

Zakup mieszkania od dewelopera to bardzo wygodne rozwiązanie. Oczywiście trzeba dokładnie sprawdzić nieruchomość, zapoznać się z całą dokumentacją. Istotne będzie także przeliczenie rzeczywistego kosztu mieszkania. Uważać należy na deweloperów, którzy nie chcą negocjować, stawiają twarde warunki, wymagają przykładowo wykupienia garażu. Przed podpisaniem umowy z deweloperem należy go dokładnie sprawdzić. Powinno się zweryfikować księgi wieczyste, wcześniejsze inwestycje. Istotne będzie sprawdzenie doświadczenia i renomy dewelopera, czy jest on wypłacalny. Umowę przedwstępną także powinno się najpierw dać do wglądu prawnikowi, aby uchronić się przed niekorzystnymi zapisami.

Pamiętać należy również o sporządzeniu umowy z deweloperem w formie aktu notarialnego, aby można było w razie wystąpienia problemów dochodzić do swoich praw na drodze sądowej. Bardzo ważne będzie zapoznanie się dokładnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Istotna jest infrastruktura, należy również przyjrzeć się planom inwestycyjnym dotyczącym najbliższej okolicy. Warto także wypytać o badanie wodno-gruntowe i podanie raportu z niego. Przed wybraniem konkretnego mieszkania zaleca się przejrzeć co najmniej kilka innych inwestycji, aby być zorientowany w cenach i warunkach sprzedaży. Przyda się to później podczas negocjowania z deweloperem. Ogromną czujność trzeba zachować przy odbiorze mieszkania. Należy dobrze się do tego przygotować.

Odbiór mieszkania od dewelopera z inżynierem

Fachowiec przeprowadza liczne odbiory mieszkań w Łodzi, więc ma w tym duże doświadczenie. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu zostaną dokładnie sprawdzone wszystkie kąty, piony, poziomy i odchyłki. Fachowiec wskaże na powstałe uszkodzenia, jego uwadze nie umknął nawet ukryte wady. Badanie termowizyjne jest w stanie wykryć nieszczelności stolarki okiennej, zawilgocenia, obecność chorobotwórczych grzybów i pleśń. Duże doświadczenie sprawia, że inżynier nie da się nabrać na sztuczki stosowane przez deweloperów. Zna on wszystkie aktualne normy budowlane. Dla inwestora odbiór mieszkania z fachowcem to gwarancja zaoszczędzenia kilku tysięcy zł. Nie będzie trzeba naprawiać usterek na własny koszt, zostanie tym obciążony deweloper.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane