Jakie wymiary ma pralka typu slim?

Różne rozmiary pralek pozwalają nam na to, aby urządzanie przestrzeni łazienkowej było proste i przyjemne. Mając na uwadze, że pomieszczenia w naszym domu mają różne metraże, szybko docenimy, gdy mamy szeroki wybór różnych modeli urządzeń piorących, które różnią się od siebie nie tylko funkcjami, ale także rozmiarami. A gdzie najlepiej sprawdzi się pralka slim i jakie wymiary ma najczęściej? 

Funkcjonalna i stylowa łazienka  

Urządzenie funkcjonalnej i stylowej łazienki jest kluczowe. W tym pomieszczeniu może i nie spędzamy zbyt wiele czasu, ale wciąż ma ono dla nas szczególne znaczenie. Na samym początku warto przypomnieć, że z tego wnętrza będą korzystać wszyscy domownicy. Dlatego też należy zaplanować je w taki sposób, aby spełniało potrzeby wszystkich mieszkańców, zarówno tych starszych, jak i młodszych. W związku z tym zwracamy uwagę na wysokość mebli i innych urządzeń. A co zrobić, aby łazienka była jednocześnie stylowa, ale też funkcjonalna? Czy te pojęcia nie będą wzajemnie się wykluczać? 

Bardzo ważne jest zastosowanie w łazience odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej, aby było to kilka punktów światła rozmieszczonych w całym pomieszczeniu. Dlaczego jest to tak istotne? Często przeglądamy się w lustrze, to tutaj pierzemy ubrania czy wieczorem odpoczywamy w wannie pełnej piany. Dlatego istotne, aby w każdym z tych przypadków stworzyć idealne warunki lub zastosować nastrojowe oświetlenie. Ponadto to właśnie tutaj często brakuje dostępu do światła dziennego (zwłaszcza w blokach), dlatego musimy postawić na jego sztuczny zamiennik.  

Drugim bardzo ważnym aspektem jest możliwie jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni poprzez oczyszczenie jej ze zbędnych przedmiotów. Coraz częściej stosuje się zabudowę meblową, która pozwala ukryć zarówno sprzęty, jak i inne rzeczy, takie jak środki czystości czy kosmetyki. Dzięki temu trikowi sprzątanie łazienki jest po prostu znacznie prostsze i szybsze. Jednocześnie możemy też zagospodarować każdy wolny centymetr jako miejsce do przechowywania.  

Jakie urządzenia wybrać do łazienki? 

W naszej łazience nie powinno zabraknąć kilku ważnych elementów. Będą to także urządzenia, takie jak pralka, a nawet suszarka. Tutaj znaczenie ma między innymi wielkość wolnej przestrzeni oraz to, czy mamy potrzebę korzystania z automatycznego suszenia ubrań. Dobrze, aby w miarę możliwości wydzielić kącik, w którym to ustawimy tego rodzaju urządzenia. Warto też znaleźć miejsce dla takich produktów, jak proszki do prania czy płyny do płukania. Ważne także, aby móc swobodnie postawić kosz, do którego przesypiemy uprane bądź wysuszone rzeczy.  

Pralka slim – w jakiej łazience sprawdzi się najlepiej? 

Jeżeli interesuje Cię pralka slim, najpewniej masz problem z niewielkim metrażem łazienki. Taka sytuacja jest często spotykana między innymi w mieszkaniach w bloku. Projektowane niegdyś łazienki pozostały nieustawne, a przestrzeń, którą mamy zagospodarować, może wymagać zastosowania pewnych trików. Bez dwóch zdań najlepszym wyborem do takich wnętrz są właśnie pralki typu slim. Co je wyróżnia i jakie są ich wymiary? 

Jakie wymiary ma pralka slim? 

Jeżeli mówimy o pralce slim, to szczególne znaczenie będzie miała tutaj głębokość urządzenia. Im jest ona mniejsza, tym lepiej dla nas. Najczęściej spotykane sprzęty mają około 411 mm.  Maksymalnie jest to zazwyczaj 482 mm. Oznacza to, że pralka slim nie ma więcej niż 50 cm. W ten sposób łatwo jest ustawić ją w niewielkiej łazience, w której to musimy jeszcze postawić odpowiednio dużo miejsca na swobodne poruszanie się po wnętrzu.  

To, że pralka jest modelem slim, wcale nie oznacza, że jej załadunek będzie w tym przypadku niewielki. Także i tutaj znajdziemy modele, które pomieszczą nawet 6 czy 7 kg. Tego rodzaju sprzęty ma w swojej ofercie między innymi szwedzka marka Electrolux. To urządzenia, które są nie tylko nowoczesne, ale też funkcjonalne. Z łatwością wpasujemy je nawet w niewielki metraż. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na obecność konkretnych funkcji, wielkość wyświetlacza oraz maksymalną prędkość wirowania.  Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane