Jak zrobić umlaut

Jeżeli chcesz utworzyć umlaut w swoim języku, musisz wiedzieć jak go wpisać. Możesz użyć międzynarodowego układu klawiatury USA, aby utworzyć umlaut. Aby wpisać umlaut w języku angielskim, należy najpierw wpisać cudzysłów przed literą, która ma być umlautem, a następnie wpisać literę, po której następuje spacja. To stworzy znak, który wygląda jak umlaut. Po wykonaniu tych czynności będziesz mógł wpisać każdą inną literę.

Kolejnym krokiem jest uruchomienie programu Character Viewer, który możesz uruchomić z większości pól tekstowych w systemie Windows i macOS. Jeśli używasz systemu Windows, możesz otworzyć Mapę znaków, klikając Edytuj > Emoji & Symbole. Na Macu możesz otworzyć PopChar X, narzędzie podobne do Mapy znaków w systemie Windows. W przypadku systemów iOS i Android można wpisać literę u w Edytorze tekstu, przytrzymując klawisz Option.

W programie Word można wpisać dowolną literę umlaut za pomocą skrótu klawiszowego. Naciśnij Ctrl + Shift + ; po wpisaniu dowolnej litery lub samogłoski, a umlaut zostanie automatycznie dodany do dokumentu. Możesz również użyć tej metody w programie Excel, aby utworzyć dowolną literę umlaut. Po utworzeniu klawisza skrótu możesz kontynuować pisanie w dokumencie za pomocą tej metody. Alternatywnie możesz przejść do okna dialogowego Worda Wstaw symbol i wpisać żądaną literę.

Jeśli masz problemy z klawiaturą, możesz pobrać pakiet języka niemieckiego z witryny Microsoftu. Jeśli używasz systemu Windows, możesz łatwo przełączać się między językiem niemieckim a angielskim, naciskając klawisz Windows i spację. W Macu możesz wpisywać umlauty, używając odpowiednio klawiszy u i Option. Jeśli używasz systemu Windows, powinieneś również zainstalować niemiecki pakiet językowy. Będzie to widoczne, gdy będziesz czytał tekst w języku niemieckim.

Kluczem do tworzenia umlautów jest pamiętanie, że dwa rodzaje umlautów to krótkie i długie. Długie umlauty są łatwiejsze do wymówienia niż krótkie umlauty. Krótkie umlauty są zazwyczaj bardziej powszechne w języku angielskim. Musisz też zapamiętać listę słów o podobnym brzmieniu. Kiedy już poznasz zasady niemieckiej wymowy, powinieneś wiedzieć, jak napisać każde słowo z umlautem.

Zwykle musisz wpisać słowo w swoim języku, które zawiera umlaut. Możesz użyć specjalnego programu, aby zrobić umlaut w systemie Windows, Mac OS lub HTML. Możesz na przykład pobrać dokumenty dla systemu Windows, które mają umlaut. Jeśli tworzysz plakaty lub broszury, możesz dodać umlauty w tekście. Musisz jednak wiedzieć, że umlaut jest używany tylko do słów, które mają niemieckie korzenie, a nie zapożyczone z innych języków.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane