Pierwszym krokiem w produkcji własnego słodu jęczmiennego jest moczenie ziaren w wodzie przez co najmniej osiem godzin. Po pierwszych 8 godzinach należy spuścić wodę i pozostawić ziarna na noc do wyschnięcia. Jeśli po tym czasie ziarna nadal będą mokre, utopią się. Powtórz ten proces po raz drugi. Ten proces prawdopodobnie będzie wymagał trzeciego razu. Gdy ziarna będą moczone przez osiem godzin, zaczną rosnąć małe korzenie w podstawie jądra zwane chits. Po 95% ziarna kiełkują, zatrzymać moczenie.
Pierwszy, musisz sterylizować szklany słoik. Syrop ze słodu jęczmiennego można znaleźć w sklepach z naturalną żywnością. Może być również dostępny online. Podczas gdy można kupić syrop słodu jęczmiennego w sklepach, lepiej jest zrobić własny w domu. Kiedy już zrobisz swój własny, najlepiej przechowywać go w szczelnym pojemniku lub w lodówce. Możesz wysterylizować szklane słoiki i przechowywać w nich syrop, ale upewnij się, że przechowujesz je w szczelnej pokrywce. Możesz również spróbować zagotować słoiki, aby je poluzować, jeśli stwardniały.
Syrop ze słodu jęczmiennego jest doskonałym środkiem słodzącym, który może być stosowany w chlebie drożdżowym. Można go stosować jako zamiennik cukru lub miodu w wypiekach. Można nawet zastąpić syropem słodowym jęczmiennym melasę blackstrap w domowym sosie barbecue. Syrop słodowy jęczmienny ma zaskakującą ilość antyoksydantów, w tym pięć razy więcej niż borówki i brokuły. Dodanie syropu ze słodu jęczmiennego do chlebów zwiększy ich wzrost i smak, a także zapewni Ci zdrowszą alternatywę dla sztucznych słodzików.
Choć nie jest konieczne hodowanie jęczmienia, aby zrobić własny syrop ze słodu jęczmiennego, może być zabawnie spróbować. Ilość wyprodukowanego syropu będzie prawdopodobnie niewielka, ale to wciąż przyjemne doświadczenie. Instrukcję wykonania syropu ze słodu jęczmiennego można znaleźć na naszej stronie internetowej. Ziarna jęczmienia będą prawdopodobnie wymagały kiełkowania. Po przygotowaniu ziaren, będziesz gotowy do rozpoczęcia procesu fermentacji.
Po wykiełkowaniu ziaren, kolejnym krokiem w procesie produkcji słodu jęczmiennego jest kiełkowanie. Nasiona rozsypuje się na łożu słodu i pozwala im się wykiełkować. Ten etap ma różną szybkość, a temperatura i wilgotność muszą być utrzymywane na określonym poziomie. Jeśli warunki są zbyt wilgotne i ciepłe, rozwija się pleśń. I odwrotnie, jeśli warunki są zbyt suche, kiełki nie będą tak jednolite.
Proces słodowania tworzy enzymy, które rozkładają matrycę skrobi i ułatwiają drożdżom wykorzystanie ich jako pożywienia. Gdy ziarno jest już gotowe, proces słodowania kończy się. Zmodyfikowane ziarno jest następnie suszone. Podczas bębnowania usuwane są korzonki i akrospire. Suszenie w piecu niszczy większość enzymów, ale pozostawia te, które są potrzebne do przemiany skrobi. W rezultacie otrzymujemy produkt, który jest słodszy niż można sobie wyobrazić!
Podobne tematy