Jak zrobić lewatywę dla dziecka

Możesz się zastanawiać, jak zrobić lewatywę dla niego lub dla niej. Proces jest prosty, ale wymaga pewnej ostrożności. Należy posmarować końcówkę butelki z lewatywą przed włożeniem jej do ust dziecka. Nigdy nie wciskaj lewatywy na siłę do odbytu dziecka, ponieważ może to spowodować rozerwanie tkanek odbytu i wywołać ból. Zamiast tego należy delikatnie wcisnąć lewatywę do wnętrza odbytu dziecka. Dziecko należy uspokoić i przytrzymać w tej pozycji aż do silnego wypróżnienia.

Przed wykonaniem lewatywy dziecko powinno leżeć płasko na podłodze wyłożonej kafelkami. Umieścić czysty ręcznik poniżej bioder dziecka. Końcówkę rurki lewatywy należy umieścić w odbycie dziecka pod lekkim kątem. Umieść końcówkę rurki lewatywy około trzech centymetrów poniżej pępka dziecka. Po wprowadzeniu rurki lewatywy dziecko powinno wziąć kilka głębokich oddechów przez usta, aby rozluźnić mięśnie odbytu. Następnie należy pozwolić, aby płyn wypłynął powoli i łatwo.

Po dotarciu roztworu lewatywy do odbytu, dziecko powinno mieć wypróżnienie w ciągu piętnastu do dwudziestu minut. Jeśli dziecko nie ma wypróżnienia, należy odczekać dodatkowe pół godziny i spróbować ponownie. Dziecko powinno wypróżnić się wielokrotnie w ciągu kilku godzin. Jeśli to nie zadziała, powtarzaj ten proces kilka razy dziennie. Jeśli dziecko ma wypróżnienie podczas procesu, to można użyć nowego roztworu lewatywy.

Choć lewatywa dla dziecka może brzmieć zastraszająco dla niektórych rodziców, jest to bezpieczny sposób na złagodzenie zaparcia u dziecka. Najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza przed podaniem lewatywy. Lekarz może pokazać, jak podawać zabieg i udzielić dodatkowych porad i wskazówek. Jeśli obawiasz się o zdrowie dziecka, najpierw skonsultuj się z pediatrą.

Twoje dziecko powinno czuć się komfortowo przy podawaniu lewatywy, ponieważ polega ona na wciskaniu płynu do odbytu. W trakcie zabiegu dziecko będzie odczuwało potrzebę skorzystania z łazienki. Lewatywa powinna być podana w temperaturze pokojowej. Odwróć uwagę dziecka grą wideo, gdy jest poddawane zabiegowi. Proces może być przerażający, ale będzie łatwiejszy, gdy dziecko już raz go doświadczy.

Aby podać lewatywę, nasmaruj strzykawkę z cebulką preparatem Super Salve. Włóż końcówkę strzykawki na pół centymetra do odbytu dziecka. Następnie dodaj do końcówki kilka łyżek letniej wody i wyciśnij lewatywę do jelita grubego dziecka. Odczekaj kilka minut, aby lewatywa zaczęła działać, i w razie potrzeby powtórz.

Jeśli Twoje dziecko zacznie brudzić swoją bieliznę, może cierpieć na enkopresję. Większość dzieci, które brudzą niewielkie ilości bielizny, ma poważne zaparcia i zatory. W takich przypadkach masa twardego stolca odrywa się luźno, gdy dziecko biega lub skacze. Nie jest to działanie celowe. Jest to zbyt szeroka impedancja, by mogła przejść samoistnie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane