Jak zrobić bransoletkę z paracordu

Jak zrobić bransoletkę z paracordu

Stosując kilka prostych kroków możesz zrobić bransoletkę z paracordu. Bransoletki te są świetnym narzędziem przetrwania i mogą być używane do finezyjnej lub ciężkiej pracy. Możesz regulować długość bransoletki, a także zmieniać jej rozmiar.

Najpierw powinieneś zmierzyć długość swojego nadgarstka. Możesz to zrobić owijając długość paracordu wokół nadgarstka. Możesz również użyć taśmy mierniczej. Jeśli masz problemy z mierzeniem, możesz przeciąć paracord na pół i zmierzyć dwie rozpiętości ramion. Po uzyskaniu długości, możesz spłaszczyć bransoletkę. Możesz również przyciąć końce z bransoletki, co da Ci nieco więcej długości bransoletki.

Następnie musisz zrobić pętelkę. Jeśli nie masz pętli, możesz użyć guzika. Można go wsunąć przez pętlę. Musisz jednak upewnić się, że guzik jest odpowiedniej wielkości dla Twojego nadgarstka. To również zapewni, że bransoletka będzie prawidłowo dopasowana.

Będziesz również potrzebować igły i nici. Za ich pomocą możesz zapiąć najbardziej wysunięty na koniec ścieg cobra do centralnego rdzenia paracordu. Utrzymuje to pętlę we właściwym miejscu i zapobiega jej zsuwaniu się.

Po wykonaniu pętli, musisz przewlec ją przez klamrę. Jeśli używasz bocznej klamry zwalniającej, zmierz odległość od męskiego końca do końca klamry żeńskiej. Powinno być widać trochę dodatkowego miejsca na klamrze, ale nie tyle, żeby nie dało się przełożyć ręki. Jeśli używasz klamry z ząbkami, możesz potrzebować zakrzywionego hemostatu, aby przełożyć paracord przez szczeliny.

Po przewleczeniu pętli przez klamrę, musisz przeciągnąć końce bransoletki przez klamrę, aż będą miały odpowiednią długość. Jeśli końce są nadal luźne, możesz zrobić węzeł w kształcie głowy skowronka. Zabezpieczy to pętlę i sprawi, że bransoletka będzie wyglądać znacznie lepiej.

Inną rzeczą, którą należy zrobić, jest zawiązanie sznurka w kwadratowy węzeł. To zabezpieczy bransoletkę i sprawi, że będzie ona wyglądała ostrzej. Kwadratowy węzeł powinien być zawiązany po przeciwnej stronie bransoletki od ostatniego węzła, który wykonałeś. Dzięki temu splot będzie bezpieczny i uchroni bransoletkę przed skręceniem.

Powinieneś również nauczyć się wiązać węzeł smyczy. Ten węzeł jest łatwy do nauczenia i zabezpieczy bransoletkę. Dobrym pomysłem jest zawiązanie węzła na zewnętrznych nitkach bransoletki. Zapobiegnie to skręcaniu się zewnętrznych splotów, co może spowodować, że bransoletka będzie wyglądała na nieforemną.

Węzeł na smyczy jest również dobrym sposobem na zrobienie małej pętli. Możesz go użyć do zabezpieczenia podartej odzieży lub plandeki. Możesz go również użyć do zakotwiczenia bransoletki do słupa lub drzewa. Jeśli nie masz smyczy, możesz użyć agrafek.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane