Jak zrobić białą kiełbasę na święta

Jak zrobić białą kiełbasę na święta

Tradycyjnie kiełbasę podaje się w okresie świątecznym. Można ją jednak wykorzystać w wielu potrawach i podawać nawet na śniadanie. Na przykład zapiekanka śniadaniowa z kiełbasą jest częstym daniem świątecznym na południu. Sos kiełbasiany jest również mile widziany podczas brunchu lub w weekendowy poranek. Mogą one być podawane z herbatnikami kropelkowymi lub jajkami sadzonymi lub poached.

Aby zrobić sos kiełbasiany, zacznij od zrobienia zasmażki. Dodaj odrobinę mąki do tłuszczu na patelni i ubijaj ją razem przez kilka sekund. Dzięki temu unikniesz grudek w sosie. Kiedy jest gotowa, powoli dodaj mleko. Mleko pomoże sosowi zgęstnieć i zapobiegnie przywieraniu kiełbasy do patelni.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś przygotować sos do kiełbasy na dużej patelni z ciężkim dnem. Możesz dodać kilka opcjonalnych przypraw, aby dodać trochę smaku do sosu. Można również dodać trochę posiekanej świeżej cebuli, aby nadać mu pikantny akcent.

Jeśli masz dodatkowe mięso z kiełbasy, możesz użyć go do farszu. Jest to doskonałe danie świąteczne, które możesz przygotować z wyprzedzeniem. Można je również zamrozić do późniejszego wykorzystania.

Aby zrobić farsz do kiełbasek, będziesz potrzebować różnych chlebów. Możesz użyć białego chleba, chleba włoskiego lub francuskiego. Chleb powinien mieć około trzech dni, aby nie był wilgotny. Można również pozostawić chleb na blacie, aby wyschnął przez trzy lub cztery dni.

Aby zrobić farsz z kiełbasy, musisz upewnić się, że używasz odpowiedniego rodzaju mięsa. Możesz użyć dowolnego rodzaju kiełbasy, ale najlepiej będzie użyć łagodnego rodzaju. Trzeba będzie również dodać przyprawy do kiełbasy. Na przykład, można użyć aromatów jabłkowych, suszonej żurawiny lub aromatów cebulowych. Możesz również dodać trochę pokruszonego czerwonego pieprzu lub proszku chipotle. Możesz również użyć nasion czarnego sezamu lub orzechów pistacjowych. Jeśli zdecydujesz się na ich użycie, pamiętaj, aby usunąć skórę z kiełbasy. Dzięki temu uzyskasz lepszy smak i pomożesz kiełbasie zachować wilgotność.

Będziesz chciał często mieszać kiełbasę. Chcesz rozbić mięso, aby było równomiernie ugotowane. Kiełbasę należy również zrumienić, aby nie była już różowa. Kiełbasa powinna być gotowana przez co najmniej trzy minuty z każdej strony. Kiedy kiełbasa się zrumieni, możesz dodać czosnek i szałwię.

Najlepszym sposobem na usunięcie skóry z kiełbasy jest użycie małego widelca. Można również użyć noża, aby usunąć skórę. Najlepiej zrobić to przed ugotowaniem kiełbasy. Jeśli używasz mikrofalówki, być może będziesz musiał gotować kiełbasę przez dłuższy czas. Kiełbasa ugotuje się szybciej, jeśli najpierw usunie się z niej skórę.

Przepis na sos do kiełbasy, którego użyjesz, może być tak wymyślny lub tak prosty, jak chcesz. Możesz również dostosować ilość użytych przypraw do własnych upodobań.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane