Jak zrobić słonia z papieru

Aby zrobić słonia z papieru, zacznij od złożenia kwadratowej kartki papieru. Postępuj zgodnie z instrukcjami na odwrocie papieru, aby wykonać serię zagięć. Dodaj szczegóły za pomocą dodatkowych zagięć. Pamiętaj, aby podczas składania trzymać białą stronę papieru skierowaną w dół, ponieważ pomoże Ci to śledzić kolejne kroki. Jeśli pracujesz na małej kartce papieru, możesz chcieć przeciąć ją na pół i użyć jednego z tych kawałków.

Pierwszy, wytnij kwadrat szarego papieru rzemieślniczego na pasek o grubości 1 cala. Możesz wyciąć tyle kopii, ile chcesz. Następnie złóż pasek papieru w sposób akordeonowy, aby utworzyć trąbę słonia. Po pocięciu go na kawałki, możesz złożyć swojego słonia, składając go w kształt pierścienia lub pętli. Zrób jeszcze kilka sztuk jako zapasowe. Aby ułatwić składanie, możesz użyć cienkiego papieru.

Aby zrobić głowę słonia, wydrukuj szablon i odrysuj go na różowym i szarym kartonie. Wytnij kształty. Przyklej uszy i oczy na szarym kółku. Następnie użyj czarnego pisaka, aby narysować linie tułowia słonia. Możesz również użyć tego samego narzędzia, aby dodać oczy i usta. Możesz nawet przykleić kilka policzków po obu stronach twarzy. Następnie udekoruj swojego słonia za pomocą różnych kolorowych papierów.

Innym zabawnym sposobem na stworzenie słonia z papieru jest złożenie koperty na pół. Następnie złożysz krawędzie i wkleisz kształt na złożonej kopercie. Alternatywnie, można wydrukować szablon maski słonia, który będzie zawierał wskazówki, jak złożyć go w maskę. Korzystając z szablonu papierowego słonia, możesz również zrobić stojącego papierowego słonia. Wystarczy stanąć słonia na jego kropkowanych liniach i masz sobie uroczą maskę słonia!

Jeśli szukasz łatwego projektu origami, możesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami. Prosty jednowymiarowy papierowy słoń będzie wyglądał słodko i elegancko, podczas gdy wersja 3D będzie zabawna i funkcjonalna. Jeśli nie jesteś w konstruowaniu zwierząt z papieru, spróbuj złożyć słonia w kształcie słonia. Postaraj się też, aby kły i ciało zwierzęcia wyglądały jak najbardziej realistycznie. Efektem końcowym będzie piękny słoń!

Innym łatwym sposobem na zrobienie słonia jest użycie papieru z recyklingu i rolek toaletowych. Jeśli nie masz żadnej pianki rzemieślniczej lub kleju, możesz użyć starych szarych skarpetek do wykonania lalki skarpetkowej. Innym sposobem na stworzenie słonia jest użycie darmowego szablonu słonia i materiałów takich jak pianka rzemieślnicza, oczy googly, lepki klej i dziurkacz. Możesz stworzyć tyle słoni, ile chcesz, korzystając z tego prostego, zabawnego i edukacyjnego rzemiosła.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane