Utrzymanie finansów firmy jest kluczowe dla podejmowania strategicznych decyzji dla firmy. Przed wdrożeniem nowych pomysłów, zatrudnieniem nowych pracowników lub wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w firmie należy upewnić się, że finanse są w porządku. Bilans jest zapisem finansów firmy i pomaga śledzić jej kondycję finansową. Bilans próbny po zamknięciu to zestawienie finansowe, które zawiera niezerowe salda firmy. Pomaga on również upewnić się, że sumy i obciążenia są zgodne z sumami i kredytami. Bilans próbny po zamknięciu składa się z trzech kolumn, które zawierają nazwę firmy, nazwę bilansu oraz sumy debetów i kredytów.
Bilanse próbne po zamknięciu są tymczasowe i powinny być przeglądane przed dokonaniem jakichkolwiek większych zmian w finansach firmy. Są one używane do porównania z innymi rodzajami sald i pomagają w podejmowaniu decyzji dotyczących finansów firmy. Kiedy sporządzasz bilans próbny po zamknięciu, porównujesz sumę aktywów firmy z sumą zobowiązań i kapitałem własnym. To jest to samo, co bilans, ale nie zawiera szczegółów dotyczących przychodów, strat i wzrostu przychodów. Bilans próbny po zamknięciu może być sporządzony przez księgowego, analityka finansowego lub konsultanta finansowego.
Bilans zamknięcia składa się z trzech kolumn i ma na celu porównanie sumy aktywów firmy z sumą zobowiązań i kapitałem własnym. Kolumny mogą zawierać obciążenia i uznania, a także numery kont. Osoba sporządzająca bilans próbny po zamknięciu musi upewnić się, że liczby w dwóch kolumnach zgadzają się. Jeśli nie, to może wystąpić problem z danymi księgowymi. W takim przypadku konieczna będzie konsultacja z CPA.
Bilans próbny po zamknięciu jest jednym z trzech bilansów próbnych, które są tworzone podczas całego cyklu księgowego. Pozostałe dwa to skorygowane saldo próbne i nieskorygowane saldo próbne. Skorygowany bilans próbny jest jednym z bardziej popularnych rodzajów bilansów próbnych. Skorygowany bilans próbny jest również znany jako bilans zerowy netto. Zerowy bilans netto oznacza, że wszystkie konta tymczasowe zostały zamknięte i saldo wróciło do zera. Może to być wykorzystane jako początek następnego okresu rozliczeniowego.
Jeśli masz bilans, który się nie bilansuje, najczęstszą przyczyną jest błąd ludzki. Może to być spowodowane zduplikowanymi zobowiązaniami lub pominiętymi aktywami, albo może być wynikiem błędów popełnionych podczas procesu księgowania. Może być również konieczne skorygowanie danych księgowych, a wpisy te powinny być dokonane przed zakończeniem zamykanego okresu rozliczeniowego.
Podobne tematy